Kadeci trenera Jerzego Pacholczaka rozpoczęli sezon

Zespół Kadetów SMS Ostrowiec przygotowujący się do rozgrywek ligowych uczestniczył w bardzo mocno obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów im. Arkadiusza Gołasia, który po raz 7. został rozegrany w Kraśniku. Drużyna złożona z uczniów klasy III a GMS i I b LOMS zajęła w nim  wysokie, IV miejsce.

W turnieju rywalizowało 10 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach eliminacyjnych. Ostrowiecka ekipa w  pierwszym dniu zawodów pokonała 2:0 Cisy Nałęczów. W drugim spotkaniu, po bardzo dobrej grze
SMS odprawił TPS LUBLIN, również wygrywając 2:0. W meczu o I miejsce w grupie, po bardzo ciekawym pojedynku, podopieczni trenera Pacholczaka musieli uznać wyższość zespołu MKS Trójka Międzyrzec. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.
W drugim dniu zawodów w pierwszym meczu półfinałowym SMS zmierzył się z gospodarzem turnieju, MKS-em Jedynka Kraśnik.
Po wygranym 1 secie do 19, w 2 partii wiele do powiedzenia mieli sędziowie, którzy nieco wypaczyli przebieg dalszej rywalizacji. W nerwowym tie breaku do 13 wygrali gospodarze.
– Mecz o III miejsce potraktowałem jako możliwość przetestowania wszystkich zawodników – powiedział trener Jerzy Pacholczak. – Wynik był dla mnie tym razem kwestią drugorzędną.Chciałem sprawdzić formę całego zespołu przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.
Ostatecznie mecz SMS  – UKS Serbinów zakończył się wynikiem 1:2.
Wśród wyróżnionych podczas turnieju zawodników znaleźli się grający na pozycji środkowego bloku  Krystian Kosiorowski, zaś za najlepszego gracza ostrowieckiego zespołu uznano Karola Rzegockiego.
– Myślę, że w tym zespole drzemie spory potencjał. Wiele akcji i fragmentów w grze wskazuje na to, że będziemy walczyć w tym sezonie o czołowe miejsce w lidze – dodał trener Jerzy Pacholczak. – Chłopcy intensywnie trenują i cieszę się z ich zaangażowania i chęci doskonalenia własnych umiejętności.
Zespół SMS Ostrowiec zagrał w następującym składzie: Karol Rzegocki, Bogdan Kostucha, Jakub Trojanowski, Krystian Kosiorowski, Adam Surmański, Wiktor Osuch, Daniel Bal, Konrad Zieliński, Jakub Majewski, Dominik Nowak, Jakub Nowicki, Krzysztof Rogoziński, Wiktor Filipowski.
A już 20 października nasi kadeci rozpoczną rywalizację w Świętokrzyskiej Lidze Kadetów meczem we własnej hali z ULKS Chobrzany. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy do kibicowania.
Rywalami w tym sezonie będą zespoły Efektor Kielce, Plas Kielce, ULKS Chobrzany, STS Skarżysko i Czarni Połaniec.

 

Galeria zdjęć autorstwa Adama Jackiewicza