Święto Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli popularnego Dnia Nauczyciela, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której młodzież zaprezentowała program słowno – muzyczny.

Po krótkim przypomnieniu historii powołania Komisji edukacji Narodowej w 1773 r., młodzież poprzez piękno polskiej poezji (m.in. Jana Kochanowskiego i Juliana Tuwima) uszlachetnionej dźwiękami klasycznych utworów Czajkowskiego, Chopina czy Beethovena wyraziła uznanie swoim nauczycielom i trenerom za przekazywana wiedzę i poświęcony czas. Doceniono zarówno nauki humanistyczne, jak i przyrodniczo – matematyczne, artystyczne oraz sport.

Na zakończenie wyświetlona została prezentacja multimedialna do tekstu „Dezyderaty”. W jej treści zawarto najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w dalszej pracy oraz satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków, ale także radości z drobnych, codziennych przyjemności.

Miłym akcentem uroczystego spotkania było wręczenie Nagród przyznanych przez Dyrektora Szkoły Zygmunta Kochańskiego wyróżniającym się w pracy nauczycielom, trenerom i wychowawcom.