Kadeci SMS Ostrowiec na drugim miejscu w tabeli

Bardzo udany tydzień zaliczyli siatkarze SMS Ostrowiec, odnosząc dwa zdecydowane zwycięstwa w lidze kadeta. Najpierw w czwartek na  własnym parkiecie w 3 setach uporali się z Czarnymi Połaniec, zaś w kolejnym dniu po bardzo ciekawym pojedynku zwyciężyli niepokonany jak dotąd zespół Plas Kielce 3-1.

Spotkanie z Czarnymi Połaniec zakończyło się wynikiem 3:0, w setach 25:14, 25:22 i 25:22. Ostrowczanie nie zlekceważyli gości, od początku zagrali dobra siatkówkę, co zagwarantowało im zwycięstwo. W meczu z kieleckim Plasem pierwsze 2 sety przebiegały pod dyktando ostrowczan. Pokonali oni swoich rywali 25:20 i 25:21. Kolejna partia to zdecydowanie lepsza gra kielczan, którzy narzucili ton grze, prowadząc od początku tego seta. W końcówce zawodnicy SMS-u próbowali gonić rywali, ale zabrakło trochę szczęścia i zdecydowanych ataków. W efekcie goście wygrali tę partie 25:22. Dobra gra w końcówce poprzedniego seta pozwoliła nakręcić się gospodarzom, którzy w czwartej odsłonie grali bardzo dobrze, uzyskali 3-4 punktową przewagę i kontrolowali przebieg tej partii. W końcówce seta bolesnej kontuzji nabawił się środkowy bloku Krystian Kosiorowski, ale mimo osłabienia ostrowieccy siatkarze zwyciężyli 25:22 i tym samym pokonali kielecki Plas 3:1.

Najlepszym zawodnikiem pierwszego meczu został wybrany Jakub Majewski, zaś w drugim rozgrywający ostrowieckiej ekipy Karol Rzegocki.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, choć nie ukrywam, że trochę obawiałem się o ich poziom motywacji. Cieszę się, że po małym kryzysie przyszedł czas na bardzo dobrą grę – powiedział trener Jerzy Pacholczak. – W imieniu zespołu i swoim chcę podziękować licznie zgromadzonym kibicom za fantastyczny doping i wsparcie. Zawsze dbamy o fajną oprawę meczu i obecność kibiców, co na pewno wpływa pozytywnie na lepszą grę moich zawodników.

Ostrowiecki SMS wystąpił w następującym składzie: Bogdan Kostucha, Karol Rzegocki, Jakub Majewski, Adam Surmański, Krystian Kosiorowski, Konrad Zieliński, Jakub Trojanowski, Wiktor Filipowski, Daniel Bal, Dawid Kasprzyk-Kordelas, Mikołaj Patryka.