Zagraniczni goście w naszej szkole

1Nasza szkoła nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem  „Zespół Pomocy Koleżeńskiej”działającym w Ostrowcu od dwóch lat. Współpraca dotyczy realizacji projektu „The Homies Factory” polegającego na wizytach studyjnych wolontariuszy z różnych krajów i organizowaniu przez nich zajęć dla młodzieży w różnych językach. W tym roku naszą szkołę odwiedziła Nerea Aquera Lukue, Hiszpanka , która od 10 miesięcy pracuje jako wolontariuszka i nauczycielka języka angielskiego w Kielcach. W naszej szkole Nerea przeprowadziła lekcję języka angielskiego i języka hiszpańskiego . Opowiedziała również o swoim kraju a następnie odpowiadała na pytania uczniów.

5  3  6

To dopiero początek współpracy, która będzie kontynuowana w ramach kolejnego projektu „Open Doors of Volunteering”. Następni wolontariusze  przyjadą do nas w styczniu,z czego już dzisiaj młodzież ogromnie się cieszy. Takie wizyty to spaniała okazja, nie tylko do poznania innych kultur, ale przede wszystkim do praktycznego posługiwania się językiem obcym , którego naucza się w szkole. Wolontariusze to zazwyczaj młode , otwarte na świat osoby,co daje uczniom dodatkowe możliwości rozmów, wzajemnej wymiany doświadczeń i ciekawie spędzonego czasu. Teraz pełni wrażeń wszyscy z niecierpliwością czekają na wizyty kolejnych wolontariuszy w styczniu 2017 r. Osobą odpowiedzialną za koordynację pracy wolontariuszy i współpracę ze Stowarzyszeniem „Zespół Samopomocy Koleżeńskiej” jest nauczyciel języka angielskiego Dorota Jaskuła-Przygoda.