Niecodzienny mecz

Dyrektor ZSOMS Zygmunt Kochański, piastujący tę funkcję od 22 lat, postanowił przejść na emeryturę. By podziękować Mu za lata fantastycznej współpracy, zorganizowano niecodzienne spotkanie. Z całej Polski przyjechali pierwsi absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, którzy wraz z obecnymi uczniami zagrali rewelacyjny mecz. Ich przeciwnikiem był nie byle kto, bo występujący w rozgrywkach Młodej PlusLigi Effector Kielce. Jednak ostrowieccy siatkarze stanęli na wysokości zadania i dla Dyrektora wygrali 3:1.

Hala sportowa naszego SMS-u nie pamięta takiej frekwencji. A wszystko za sprawą uroczystości z okazji odejścia na emeryturę Dyrektora Szkoły Zygmunta Kochańskiego. Trenerzy postanowili pożegnać swojego przełożonego, jak przystało na szkołę sportową, organizując towarzyski mecz piłki siatkowej. W drużynie gospodarzy  zagrali m.in. obecnie przyjmujący lidera II ligi MOS Woli Warszawa Grzegorz Pacholczak, atakujący  II-ligowej Legii Warszawa Kacper Buczek, przyjmujący II-ligowego Glinika Robczyce Przemysław Mazur, środkowi Arkadiusz Bazan i Piotr Kosno,  libero Hubert Nieduziak i Bartosz Mazur, czyli absolwenci SMS-u, wspierani przez młodszych kolegów, obecnych uczniów szkoły Damiana Grzebyka, Karola Rzegockiego, Kacpra Zieję, Kamila Młynarczyka, Bogdana Kostuchę  i Krystiana Kosiorowskiego.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył ogromnych emocji, przede wszystkim sportowych. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SMS 3:1. Dyrektor Zygmunt Kochański nie krył wzruszenia, bo takiego pożegnania się nie spodziewał.

– Odchodzę na emeryturę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku – powiedział dyrektor Kochański. – Udało się stworzyć palcówkę, która jest dobrze postrzegana w środowisku lokalnym,  ma wsparcie organu prowadzącego.  Myślę, że zostawiam szkołę w dobrej kondycji. Teraz ustępuję pola młodszym, ale jeśli będzie taka potrzeba, chętnie będę służył pomocą i swoim doświadczeniem.

Po zakończonym meczu dyrektor Kochański odebrał z rąk Mariusza Rokity puchar dla „Dyrektora Wszech Czasów”. Ale to nie był koniec niespodzianek – trenerzy wręczyli też specjalną koszulkę i bluzę. Zgromadzeni w hali kibice, wśród nich Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Wojciech Lesiak, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, pożegnali swojego dyrektora gromkim „dziękujemy”.