Siatkarze SMS-u w finale Świętokrzyskiej Ligi Kadeta i Juniora

Niezwykle dramatyczny przebieg miało dzisiejsze spotkanie podopiecznych Jerzego Pacholczaka z Effectorem Kielce. A stawką był awans do finału Świętokrzyskiej Ligi Kadeta. Poprzednie dwa mecze półfinałowe zakończyły się wynikiem 3:2 dla Ostrowca i 3:2 dla Kielc, dlatego dzisiejsze spotkanie było decydujące.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando gospodarzy i zakończyły się wynikiem 25:17 i 25:20. W trzeciej odsłonie zabrakło mocy i to goście przejęli inicjatywę, wygrywając 17:25. W czwartym secie walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to kielczanie zwyciężyli 20:25.

Na uznanie zasługuje postawa trenera gości, który w decydującej fazie tego seta przyznał, że sędzia błędnie przyznał punkt jego drużynie i został on zanotowany na koncie ostrowczan.

W tie-breaku wydawało się, że nasi kadeci nie są w stanie dogonić przeciwnika, jednak niesieni fantastycznym dopingiem swoich kibiców (DZIĘKUJEMY ) wygrali 15:13 i cały mecz 3:2. Teraz w finale zawalczą o I miejsce z DMKS Plas Kielce.

Dzień wcześniej juniorzy w drugim meczu półfinałowym ponownie pokonali Siatkarza Staszów. Pierwsze spotkanie w Ostrowcu zakończyło się wynikiem 3:0  (25:23, 25:22, 25:18) i podobnie było na wyjeździe – poszczególne sety ostrowczanie wygrali do 13, 21 i 19. W finale swojej ligi podopieczni Mariusza Rokity zmierzą się z Effectorem Kielce.