Świętokrzyski Dzień Siatkówki w naszej szkole

W ramach akcji „Świętokrzyski Dzień Siatkówki”, której inicjatorem jest Kuratorium Oświaty w Kielcach, w naszej szkole odbyła się impreza sportowa pod hasłem „Siatkarski czwartek” .

„Świętokrzyski Dzień Siatkówki” to druga z akcji w ramach projektu „Świętokrzyskie Dni Sportu”. Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie i promowanie działalności szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej. W ostrowieckiej szkole mistrzostwa sportowego odbył się turniej uczennic objętych szkoleniem w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w sumie zagrało w nim 78 dziewcząt. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Anna Trojanowska, p.o. dyrektora szkoły.

Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”, osobno w grupie gimnazjalistek i licealistek, a poprzedziły je wspólna rozgrzewka siatkarska oraz gry i zabawy doskonalące technikę piłki siatkowej. Mecze odbywały się na dwóch sektorach hali sportowej ZSOMS przy udziale kibiców z pozostałych klas sportowych: piłki nożnej oraz piłki ręcznej i pływania.

W grupie licealistek najlepiej wypadły uczennice z klasy II, podopieczne Iwony Kosiorowskiej. II miejsce zajęły trzecioklasistki trenowane przez Dariusza Parkitnego, a III miejsce zajęły pierwszoklasistki prowadzone przez Rafała Dytkowskiego.

Natomiast w grupie gimnazjalistek zwyciężyły faworytki – uczennice z klasy III, podopieczne Iwony Błaszkiewicz. Na II miejscu uplasowały się pod wodzą Wojciecha Gawrona dziewczyny z klasy II, a III miejsce przypadło w udziale pierwszoklasistkom, które dopiero od pół roku szkolą się pod okiem Piotra Brodawki, głównego organizatora akcji na terenie szkoły.

Zwycięskie zespoły otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Dzień wcześniej w ramach popularyzacji siatkówki grupa trenera Wojciecha Gawrona odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Ćmielowie. Przeprowadzono rozgrzewkę i profesjonalny trening siatkarski. Następnie nasze gimnazjalistki rozegrały towarzyski mecz z młodszymi koleżankami i kolegami. Uczennice SMS-u przygotowały też gry i zabawy siatkarskie.

Zakończeniem „Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki” będzie Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbędzie się w 26 stycznia w hali ZSP nr 1 w Kielcach, gdzie drużyna mieszana naszych siatkarek i siatkarzy wystąpi jako reprezentant powiatu ostrowieckiego.