Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w ZSOMS został uhonorowany materiałem historycznym przygotowanym przez nauczycieli historii: p. Ewę Wojtas i p. Elżbietę Kowalską i przez uczniów GMS i LOMS. Młodzież naszej szkoły wysłuchała informacji w odpowiedziach na pytania: kim byli „żołnierze wyklęci”, z jakich środowisk się wywodzili, jaką ofiarę ponieśli i obejrzała prezentację : „Polskie Państwo Podziemne” i filmy: „Czas Niezłomnych”, „Modlitwa NZS”

Wszystkie te materiały historyczne były uzupełniane pieśniami o „Żołnierzach Wyklętych” (do wysłuchania lub obejrzenia w zapisie filmowym) np.: „ Ostatni Żołnierze Niepodległej”, „Piosenka o ludziach bez domu”, „Cześć i chwała Bohaterom”, „Wilki”. Uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę odnośnie wydarzeń historycznych w Polsce w latach 1944 -1956 i mieli wspaniałą lekcję patriotyzmu na przykładzie młodych ludzi walczących o wolną, niezawisłą Polskę, od podwójnej agresji: okupanta niemieckiego i radzieckiego, na naszą Ojczyznę we wrześniu 1939 roku. Została również przygotowana wystawa złożona z fotografii podobizn i notek biograficznych „Żołnierzy Wyklętych”