Trening z seniorkami z Orlen Ligi

Miłą niespodziankę sprawiły uczennicom klasy I a LOMS zawodniczki Orlen Ligi, grające w KSZO Ostrowiec Św. 14 maja 2017 r. w hali sportowej SMS libero Kamila Colik oraz atakująca Zuzanna Czyżnielewska poprowadziły pokazowy trening .

Dla seniorek ostrowieckiego klubu sezon już się zakończył i są one na etapie roztrenowania.  W związku z tym bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia i przyszły podzielić się swoimi umiejętnościami oraz wiedzą z młodszymi adeptkami siatkówki.

Tematem głównym zajęć, poza korygowaniem techniki odbić, była nauka i doskonalenie poruszania się po boisku oraz pady i przetoczenia siatkarskie.

– Była to bardzo korzystna dla obu stron forma treningu, ponieważ  seniorki stanęły z tej tzw. drugiej strony i stały się trenerkami, a uczennice miały możliwość potrenowania i podpatrzenia z bliska umiejętności siatkarskich  doświadczonych zawodniczek – podkreślił Rafał Dytkowski, trener S.O.S. oraz drugi trener w zespole seniorek KSZO Ostrowiec Św.

Mamy nadzieję, że tak forma kontaktów na linii Klub – Szkoła Mistrzostwa Sportowego zbuduje wspaniałe relacje i będzie sprzyjać dodatkowej motywacji dla naszych zawodniczek do kontynuowania sportowej kariery w drużynie seniorskiej KSZO.