Finał Wojewódzki Kinder + Sport

Nasza szkoła była współgospodarzem wojewódzkiego turnieju finałowego ogólnopolskiego projektu Kinder+Sport.Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Ostrowca – w kategorii czwórek SMS Ostrowiec (Kaja Klepacz, Patrycja Kowalik, Karolina Stefańska, Emilia Piotrowska) i w kategorii trójek MUKS Jedynka Ostrowiec. Teraz przed nimi szansa pokazania się na Finale Ogólnopolskim w Zabrzu.

22 maja w hali ZSOMS swoje mecze rozgrywały siatkarskie czwórki dziewcząt z całego województwa, w sumie 12 zespołów. Najlepsze okazały się zawodniczki ULKS Chobrzany, które wyprzedziły SMS Ostrowiec (Kaja Klepacz, Patrycja Kowalik, Karolina Stefańska, Emilia Piotrowska) i SP Kluczewsko. Natomiast w hali KSZO odbywały się rozgrywki trójek (klasy V) i dwójek (klasy IV). Wśród piątoklasistek wygrały dziewczyny z MUKS Jedynka Ostrowiec, a ich młodsze koleżanki z klasy IV były III w swojej kategorii.Teraz najlepsze zespoły wezmą udział w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dn. 25-28 czerwca w Zabrzu.

A we wtorek 23 maja w turnieju Kinder + Sport rywalizowali chłopcy, jednak już bez sukcesów ostrowczan.

Mecze sędziowały uczennice naszego liceum.