Pożegnanie absolwentów gimnazjum

W czwartkowe popołudnie uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas III Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, dla których po raz ostatni zabrzmiał nasz szkolny dzwonek.

Żegnając absolwentów, dyrektor Anna Trojanowska wspomniała słowa Seneki: „Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, to żaden wiatr nie jest ci przychylny” i życzyła wszystkim odnalezienia w życiu właściwego celu i konsekwentnego do niego dążenia.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało aż 12 trzecioklasistów spośród 39, tj. Maciej Rybiński (5,67), Iga Klepacz (5,44), Iza Kosmala (5,33), Lena Król (5,33), Wiktoria Gondek (5,33), Karolina Wicha (5,22), Marta Majewska (5,17), Gabriela Grąz (5,11), Jakub Trojanowski (4,89), Dawid Wosiek (4,89), Maja Mazur (4,83) i Kasia Kostucha (4,72). Specjalne wyróżnienia otrzymali Iga Klepacz – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz wybitni sportowcy – Olek Ozga, Karolina Wicha i Adrian Stawiarz.

Nagrody książkowe otrzymały także siatkarki, które dwukrotnie awansowały do Ogólnopolskiej Gimnazjady. Pozostali uczniowie odebrali z rąk pań dyrektor dyplomy z podziękowaniami za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Były też podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców, a także dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i trenerów.

W części artystycznej trzecioklasiści przygotowali dla swoich wychowawczyń i trenerów miłą niespodziankę. Dopełnieniem były prezentacje ukazujące ostanie trzy lata gimnazjalistów w naszej szkole.