Siatkarska szkółka SMS

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. podjął próbę odbudowania od podstaw męskiej siatkówki. Treningi dla uczniów klas V- VII szkoły podstawowej odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 16.00 w hali przy ul. Żeromskiego.

Zapisy do siatkarskiej szkółki już się rozpoczęły. Chętni mogą się zgłaszać w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio u trenera Jerzego Pacholczaka, odpowiedzialnego za szkolenie najmłodszych zawodników.

– Wierzę, że młodzi chłopcy z dużą chęcią przystąpią do siatkarskich treningów – powiedział trener Jerzy Pacholczak. – Nasza szkoła stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu. Uczniowie SMS-u biorą udział w wielu turniejach i zawodach sportowych na terenie całego kraju.

Do udziału w treningach zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć i predyspozycje sportowe do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportowej pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej. Każdy zawodnik, który wytrwale i systematycznie będzie uczestniczyć w zajęciach treningowych, otrzyma sprzęt sportowy.

– Siatkówka jest sportem, który nie tylko poprawia kondycję, ale uczy też działania w zespole. To doskonała alternatywa dla telewizora czy komputera – przekonuje dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska. – Młodzi zawodnicy trenujący wytrwale mają szansę iść w ślady naszych absolwentów, medalistów Ogólnopolskiej Licealiady, którzy nadal realizują swoją siatkarską pasję na parkietach całej Polski.