Uczennice SMS sparingują z seniorkami z Gliwic

Siatkarki z klas II i III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrały w Gliwicach towarzyski mecz z zespołem I ligi seniorek AZS Politechniki Śląskiej. To kolejny, po spotkaniach towarzyskich z seniorską reprezentacją Gruzji, zgrupowaniach w Międzybrodziu Bialskim i Zakopanem, etap przygotowań do zbliżającego się sezonu. Podopieczne trenerów Iwony Kosiorowskiej i Rafała Dytkowskiego przystąpią do rozgrywek w kategorii juniorek oraz III ligi świętokrzyskiej w kategorii seniorek.

– Oprócz aspektu sportowego nasze licealistki miały możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej oraz zwiedzenia jednego z Wydziałów. W Biurze Promocji obejrzały filmy o nowoczesnych metodach uczenia się i zapamiętywania oraz historii i dniu dzisiejszym Politechniki Śląskiej. – wyjaśnił trener Rafał Dytkowski. – Na zakończenie pobytu w gościnnych murach uczelni wypełniły całą serię psychologicznych testów kompetencyjnych przygotowanych specjalnie dla nich.

Jednak głównym punktem pobytu w Gliwicach był wieczorny mecz kontrolny z zespołem I ligi AZS Politechniki Śląskiej.

– Seniorki postawiły naszym dziewczętom wysoko poprzeczkę i zwyciężyły we wszystkich rozegranych czterech setach, ale była to doskonała lekcja siatkówki i wspaniały materiał do analizy dla nas jako sztabu szkoleniowego SMS KSZO – dodała trener Iwona Kosiorowska.