Siatkarze przygotowują się do sezonu

W tym sezonie siatkarze ostrowieckiej SMS przystąpią do rozgrywek juniorskich oraz III ligi seniorów. By dobrze wypaść na parkietach ligowych, z powodzeniem uczestniczyli w kilku turniejach i meczach sparingowych.

W turnieju rozegranym w Radomiu podopieczni Jerzego Pacholczaka zajęli III miejsce, pokonując Czarnych Radom II 3-0 i przegrywają 1-3 z Czarnymi Radom I oraz 2-3 z Metrem Warszawa. W tym turnieju został wyróżniony zawodnik ostrowieckiej drużyny Wiktor Wróbel. Na kolejnym turnieju w Chełmie siatkarze SMS zajęli IV miejsce, pokonując w grupie eliminacyjnej TPS Lublin 3-0, Opole Lubelskie 3-2, lubelską kadrę kadetów 3-0 i przegrywając z Międzyrzecką Trójką 0-3. Najlepszym zawodnikiem ostrowieckiej ekipy został Karol Rzegocki. W  kolejnym sparingu pokonali Czarnych Połaniec 3-1 i ulegli zespołowi GOKIS Waśniów 0-3.

– Jestem przekonany, że te wszystkie mecze sparingowe będą procentować dobrą grą zarówno w rozgrywkach juniorskich, jak i w III lidze seniorów, która w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawie – powiedział trener SMS Ostrowiec Św. Jerzy Pacholczak. – Poziom tych rozgrywek z roku na rok rośnie. W tym sezonie do III ligi przystąpi aż 11 zespołów, a rozgrywki toczyć się będą od końcówki października do kwietnia. Naszym celem jest oczywiście ogrywanie się z mocnymi rywalami, co będzie procentować w rozgrywkach młodzieżowych.

W zespole SMS Ostrowiec grają: Karol Rzegocki, Bogdan Kostuch, Wiktor Wróbel, Wiktor Osuch, Konrad Zieliński, Kamil Krakowiak, Sebastian Dymowski, Jakub Majewski, Wojciech Wojtyczko, Łukasz Chałupczak, Dawid Gorgola, Adam Surmański, Jakub Dębowski, Łukasz Gos. Udział w rozgrywkach III ligi nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, który przeznaczył na ten cel 12 tys. zł. Udało się też pozyskać środki od innych sponsorów, tj. Firma BMS, Agencja Ochrony CERBER, Przychodnia Dentystyczna Dentis Tomasz Senderek, ANBUD- ocieplenia budynków, Europol, Biuro Podróży GLOBTIM PLUS i FITNESS KLUB CENTRUM.