Adam Grabowski naszym gościem

W ramach cyklu „Spotkania z wybitnymi postaciami świata sportu” w naszej szkole gościł Adam Grabowski, trener siatkówki, obecnie w sezonie 2017/2018 szkoleniowiec KSZO Ostrowiec.

Adam Grabowski wcześniej prowadził drużyny KS Pałac Bydgoszcz, Budowlani Łódź, Atom Trefl Sopot, Szóstka Biłgoraj, KPSK Stal Mielec i PTPS Piła. W latach 2009 – 2011 był asystentem Jerzego Matlaka w żeńskiej reprezentacji Polski i wraz z nią zdobył III miejsce podczas Mistrzostw Europy w 2009 r. Rozmowę z gościem, która dotyczyła jego przygody z siatkówką, doświadczeń zawodniczych i trenerskich, prowadziła dyrektor szkoły Anna Trojanowska.

Na zakończenie wizyty w SMS trener Adam Grabowski złożył swój autograf na specjalnej tablicy, a w podziękowaniu za przemiłe spotkanie otrzymał od uczniów i grona specjalnie z tej okazji przygotowaną pamiątkową koszulkę.

„Spotkania z wybitnymi postaciami świata sportu” odbywają się w ostrowieckiej szkole mistrzostwa sportowego cyklicznie. Zapraszane są osoby związane z różnymi dyscyplinami sportu. Przed Adamem Grabowskim SMS odwiedzili: trzykrotny olimpijczyk Kajetan Broniewski (wioślarstwo), medalista Mistrzostw Polski Tomasz Miałkowski (boks) oraz wicemistrz olimpijski Andrzej Kobylański (piłka nożna).