Ostrowiecki akcent w Mikołajkowym Turnieju Siatkówki w Skarżysku

Najmłodsze uczennice Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z klas VI i VII bardzo dobrze zaprezentowały się w I turnieju Ligii B Młodziczek, który jednocześnie był Mikołajkowym Turniejem Piłki Siatkowej Młodziczek „GALA 2017”. Podopieczne Iwony Błaszkiewicz z drużyny SMS I zajęły III miejsce, a SMS II – miejsce V. MVP SMS I została Julia Mendyk, a SMS II Kinga Moskalik.

– Celem turnieju było umożliwienie i stworzenie warunków gry tym dziewczynkom, które nie są jeszcze zgłoszone do Świętokrzyskiej Ligii Młodziczek – wyjaśnia trener Iwona Błaszkiewicz. – Turniej rozgrywany był z systemem każdy z każdym 2 sety bez względu na wynik. Każdy zespół rozegrał aż pięć spotkań, bo takie było założenie, by zawodniczki rozegrały jak największą ilość setów, zdobywając przy tym cenne doświadczenie.

W turnieju zagrały: Julia Mendyk, Maria Żurawska, Kinga Barańska, Zofia Chrzanowska, Nela Wójcik, Oliwia Czechowska i Agnieszka Kowalska jako SMS I oraz Wiktoria Sokół, Amelia Kos, Izabela Leszczyńska, Julita Kaleta, Katarzyna Woźniak, Wiktoria Gadowska, Julia Cukierska i Wiktoria Jonak jako SMS II.

Dla większości naszych zawodniczek było to pierwsze wystąpienie w zespołach sześcioosobowych. Miejmy nadzieję, iż będzie to początek ich prawdziwej kariery siatkarskiej. W turnieju udział wzięło sześć zespołów: Gimnazjum nr 1 w Skarżysku, MUKS 13 Radom I i II, Fun Sport Kielce i dwa zespoły z ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.