Spotkanie z Marcinem Prusem

W ramach „Spotkań z wybitnymi postaciami świata sportu” naszą szkołę odwiedził Marcin Prus, były reprezentant Polski w siatkówce, obecnie ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Marcin Prus opowiadał nie tylko sukcesach i porażkach w siatkówce, ale również o promocji zdrowego stylu życia, o profilaktyce przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom dzisiejszych czasów. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak ważna jest wiara we własne możliwości, motywacja oraz zaangażowanie. Marcin Prus zachęcał do nauki i pracy nad sobą. Nasz gość przekonywał, że tak naprawdę wszystko w naszym życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć, potrzebne jest jednak konsekwentne dążenie do celu i samodyscyplina. Dużo mówił też o szacunku dla innych, zwłaszcza dla starszych, ale też dla samych siebie. Była to doskonała lekcja wychowawcza.


Paulina Szczepańska z klasy III a LOMS miała okazję przymierzyć reprezentacyjną koszulkę oraz założyć na szyję złoty medal juniorskich mistrzostw świata. Kiedy Marcin Prus usłyszał, że Monika Sadkowska z II a LOMS obchodzi urodziny, podarował jej swoją książkę „Wszystkie barwy siatkówki”, którą opatrzył specjalną dedykacją. Wreszcie przyszedł czas na sesję zdjęciową z naszym gościem, która nie miała końca

Marcin Prus to reprezentant Polski w siatkówce, rozegrał 97 meczów z orzełkiem na piersi, zdobył mistrzostwo Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. Z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski. W 1997 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Relację Lokalnej.TV Ostrowiec z wizyty w naszej szkole Marcina Prusa zobaczycie tutaj: http://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/14985,marcin-prus-autorytet-ktorego-nie-trzeba-przedstaw