SMS NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ SPORTOWĄ W WOJEWÓDZTWIE

Podczas gali „Sportowe podsumowanie roku 2018”, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej, dyrektor szkoły Anna Trojanowska i wicedyrektor Rafał Dytkowski odebrali wyróżnienia dla najbardziej usportowionych szkół województwa świętokrzyskiego. We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy po raz kolejny I miejsce. Natomiast w kategorii gimnazjów uplasowaliśmy się na VII miejscu. Warto dodać, że w pierwszej 10. W obu kategoriach nie było żadnej ostrowieckiej placówki.


W gronie wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie. Wśród „Nadziei sportu świętokrzyskiego w dyscyplinach olimpijskich” znaleźli się waterpoliści, zdobywcy srebrnego medalu OOM i złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzików, a dyplomy w imieniu drużyny odbierali: Aleksander Ozga, Maksymilian Krakowiak, Jan Skaliński, Daniel Idzikowski, Wiktor Staniszewski oraz ich trenerzy Mariusz Stawecki i Robert Serwin. Tytuł ten przyznano także absolwentce naszego gimnazjum Karolinie Wisze, obecnie trenującej triathlon.
Na podkreślenie zasługuje również fakt wyróżnienia złotą odznaką Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Sportu” Wiesława Kepla, który został doceniony za jego działalność na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego.