Absolwentka SMS Ostrowiec Natalia Szymańska Zawodniczką COWLEY COLLAGE W USA

Motto ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego „SPORT-MARZENIA-SUKCES” to nie tylko słowa, ale też dobra wróżba, która coraz częściej się spełnia. Do grona uczniów i absolwentów szkoły, przed którymi światowa kariera stoi otworem dołączyła tegoroczna absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Natalia Szymańska, bo o niej mowa, podpisała kontrakt, dzięki któremu będzie kontynuowała karierę sportową i edukację w Arkansas City w USA.
Natalia w naszej szkole przeszła trzyletni cykl edukacji w klasie mistrzostwa sportowego i szkolenia w ramach Licealnego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego pod opieką trenera Rafała Dytkowskiego .
Natalia Szymańska może być wzorem dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Pomimo przebytej kontuzji i długiej rehabilitacji wróciła do treningów i dzięki ciężkiej pracy i determinacji z powodzeniem reprezentowała w latach 2016-2019 barwy KSZO SMS w rozgrywkach juniorskich i seniorskich oraz w międzynarodowych turniejach towarzyskich. Młoda siatkarka ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, ale jest głodna kolejnych wyzwań sportowych. Pierwszy cel, jaki sobie postawiła po zdaniu matury, już osiągnęła. Zawdzięcza to wytrwałości w działaniu i konsekwencji. Kolejne cele ciągle jeszcze są przed nią. Jesteśmy dumni, że mury naszej szkoły opuszczają tak wspaniali i wartościowi ludzie, którzy bez kompleksów potrafią walczyć o swoje marzenia. Zatem życzymy Natalii dalszego rozwoju sportowego
i wielu sukcesów sportowych w USA