Duży sukces naszych siatkarek!


W turnieju rywalizowaliśmy z potęgami z najbardziej usiatkowionych regionów Polski: ​W województwie śląskim do rozgrywek młodziczek przystąpiły w tym sezonie aż 83 zespoły!​ W województwie dolnośląskim o prym walczyły 33 drużyny.​Zajęcie 3. miejsca w tak silnie obsadzonym turnieju, grając przeciwko medalistom tych województw, to dowód na to, że nasza szkoła puka do krajowej czołówki!​Większość naszych zawodniczek swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła zaledwie dwa lata temu, przychodząc do klasy szóstej. Postęp, jaki poczyniły w tak krótkim czasie, jest imponujący. Podczas turnieju pokazały niesamowity charakter, ambitnie walcząc z faworytkami: Volley Wrocław (Mistrz Dolnego Śląska) oraz MOSM Bytom (brązowy medalista Śląska).​W decydującym starciu, po pokazie świetnej gry, nasze reprezentantki pokonały zespół NTSK Nysa, pieczętując zdobycie III miejsca! MVP spotkania z Nysą: Aleksandra Chuchała – wielkie brawa!​
Klasyfikacja końcowa turnieju:​
1 Volley Wrocław​
2 MOSM Bytom​
3 KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski​
4 NTSK Nysa​
Dziękujemy dziewczętom za walkę do ostatniej piłki, a trenerce za przygotowanie zawodniczek.
Jesteśmy z Was niesamowicie dumni!
KSZO SMS w 1/8 Mistrzostw Polski reprezentowały: Malwina Fraszczyk, Aleksandra Chuchala, Natalia Janik, Gabrysia Burek, Flawia Niewadzi, Marysia Walerys, Maja Brzeznicka, Svietlana Holovko, Wiktoria Starzomska, Anatolia Jędrzejewska, Martyna Siódmak Trener Iwona Błaszkiewicz