Uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą Ewą Wojtas i trenerem Tadeuszem Krawcem odwiedzili Pałac Wielopolskich w Częstocicach, by poznać jego historię. W placówce od 1966 znajduje się Muzeum Historyczno-Archeologiczne, w którym gromadzone są i prezentowane zabytki o charakterze historycznym. Obejmują m. in. fajans, porcelanę ćmielowską, malarstwo, grafikę, fotografię i rzemiosło artystyczne XIX i XX w. Przy okazji zwiedzania można było zobaczyć, jak pięknie zmienia się otoczenie pałacu. Zabytkowy park w Częstocicach, podobnie jak pałac, objęty jest ochroną konserwatorską. Szpalery drzew liczą sobie ponad 200 lat. To wszystko tak niedaleko od naszej szkoły.
Polecamy! Następnie, po tak ciekawych wrażeniach…. Coś dla ciała!
Integracja klasowa skończyła się wizytą w pizzerni.
Cudze chwalicie, swego nie znacie…








