Ślubowanie uczniów klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego

Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących, rodziców oraz społeczność szkolną i przedstawicieli mediów. Ubiegłoroczne ślubowanie zapoczątkowało nową i ważną tradycję w historii naszej szkoły. Dziś z dumą widzimy, że idea oddziałów przygotowania wojskowego rozwija się i umacnia, a mundur kadeta staje się symbolem wartości, które są fundamentem nowoczesnego patriotyzmu. Podczas ceremonii kadeci złożyli uroczyste ślubowanie, deklarując wierność Ojczyźnie, poszanowanie symboli narodowych oraz gotowość do służby i niesienia pomocy innym. Kadetami wyróżnionymi złożeniem ślubowania na sztandar byli: Amelia Tworzewska, Wiktoria Groszek, Bartosz Mazan i Alan Kowalski.