Absolwenci

ALEKSANDRA BIEDKA

biedkaUczęszczała do LO nr IV (rocznik 1993-97). Pracowała w szkolnej gazetce „Rycerz Sorbony”, gdy ta stawiała swoje pierwsze kroki. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, w pracowniach prof. J. Nowakowskiego i M. Koniecznego. Dyplom uzyskała w pracowni prof. B. Salwińskiego. Wiosną 2002 otrzymała stypendium w Atenach w ramach programu Socrates – Erasmus. Ukończyła też Podyplomowe Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Obecnie jest nauczycielem Działu Renowacji Elementów Architektury w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Artystka jest autorką Statuetki przyznawanej dla „Pracodawcy Roku”.

ANNA KĄDZIELA – PŁAZA

Uczęszczała do LO nr IV (rocznik 1995-1999). Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczyciel wychowania fizycznego. Była zawodniczka Klubu Sportowego UMKS Ostrowia Ostrowiec Św. i KKL Kielce w sekcji lekkiej atletyki. Wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach średnich, długich i przełajowych w kategorii junior; medalistka Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowiec i senior.

Dr PAWEŁ WOJTAS

aaaUczęszczał do klasy o rozszerzonym języku angielskim (rocznik 2000-2003). Po otrzymaniu tytułu Licencjata Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu Anglistyki, rozpoczął studia magisterskie na Uniwersytecie Stirling w Szkocji na kierunku English Studies. Tu pod kierunkiem dr. Adrian’a Hunter’a obronił pracę magisterską poświęconą analizie komparatywnej twórczości James’a Joyce’a i Witolda Gombrowicza, uzyskując tytuł magistra literatury pięknej (Master of Letters) w 2008 roku. W lecie 2012 roku obronił tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obecnie jest wykładowcą współczesnej literatury anglo-amerykańskiej oraz języka angielskiego naukowego. Jest również adiunktem w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie, gdzie od 2009 roku wykłada oraz prowadzi zajęcia z zakresu literatury, historii, kultury brytyjskiej oraz języka angielskiego praktycznego. Dodatkowo jest redaktorem rocznika naukowego The Linguistic Academy Journal of Interdisciplinary Language Studies. Opublikował artykuły obejmujące swym zakresem literaturę (post)modernistyczną (lista dostępna na www.lingwistyka.academia.edu/Pawe%C5%82Wojtas), a obecnie kończy pracę nad książką dotyczącą odbioru utworów Witolda Gombrowicza w krajach anglo-amerykańskich. W chwilach wolnych od obowiązków naukowych pasjonuje się grą na perkusji.

MONIKA MISZTAL

misztalUczennica LO nr IV w latach 2003-2005. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2012 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka z wynikiem bardzo dobrym przedstawiając również aneks zrealizowany w II Interdyscyplinarnej pracowni prowadzonej przez Grzegorza Sztwiertnię oraz Zbigniewa Sałaja. Obecnie jest doktorantką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Stypendystka Konsulatu Generalnego RP w Kolonii oraz niemieckiego Związku LVR na Alanus Hochschule w Niemczech (2010/2011). W 2010 r. zajęła III miejsce w konkursie filmów animowanych na międzynarodowym festiwalu organizowanym przez Politechnikę Radomską Radom. Artystka brała udział w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii.

MICHAŁ POZNAŃSKI

Uczęszczał do klasy o profilu sportowym (rocznik 2003-2006). Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi na kierunku wychowanie fizyczne, od 2009 r. student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Aktorski, kierunek: aktorstwo dramatyczne). Był zawodnikiem kadry narodowej seniorów w piłce wodnej i wystąpił na Mistrzostwach Europy w Limerick w 2007. Wcześniej jako zawodnik kadry narodowej juniorów starszych w piłce wodnej wziął udział w Mistrzostwach Europy w Oradei w 2006. Porzucił karierę sportową dla aktorstwa. Występował na deskach Narodowego Teatru Starego w Krakowie, Teatru Collegium Nobilium oraz Teatru IMKA w Warszawie, zagrał także w kilku produkcjach filmowych, m.in. w filmie krótkometrażowym „Leszczu” w reż. Aleksandry Terpińskiej czy serialu „Komisarz Alex”. W 2013 r. otrzymał nagrodę za rolę w spektaklu „Harce młodzieży polskiej” na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

MISTRZOWIE POLSKI W JUDO

Aleksandra Żelazowska
Łukasz Gawlik
Łukasz Wesołowski

REPREZENTANCI POLSKI I MEDALIŚCI MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ

Paweł Kapsa – mistrz Europy Juniorów w piłce nożnej
Piotr Wójcik – mistrz Polski Seniorów i Juniorów w piłce nożnej
Marek Misiewicz
Daniel Grębowski
Bartosz Żurek

ZŁOCI MEDALIŚCI POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Anna Kądziela
Mariusz Rogala

REPREZENTANCI POLSKI W PIŁCE WODNEJ

Rafał Wójcik
Piotr Cichocki
Karol Kencel
Szymon Pacocha
Michał Poznański

MISTRZOWIE POLSKI OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Wojciech Wosik

REPREZENTANCI POLSKI W BIEGACH LEKKOATLETYCZNYCH

Karolina Mierzejewska
Anna Kądziela
Wojciech Wosik