O nas

Jesteśmy jedyną w województwie świętokrzyskim szkołą podstawową mistrzostwa sportowego, która została powołana Uchwałą Rady Powiatu z dnia 30 marca 2017 r. w związku  z koniecznością dostosowania sieci szkół wynikającą z wprowadzenia reformy oświaty.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, wchodząca w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, rozpocznie działalność z dniem 1 września 2017 r. Nasza dewiza to młodość, kreatywność, edukacja i sport.

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzimy nabór do klasy VI i VII mistrzostwa sportowego o charakterze interdyscyplinarnym: pływanie, waterpolo, piłka siatkowa dziewcząt i piłka ręczna chłopców.

Na bazie umów partnerskich współpracujemy ze związkami sportowymi: Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz z  AWF w Krakowie i WSBiP w Ostrowcu Św.

Jesteśmy szkołą mającą doświadczenie i bardzo duże osiągnięcia w pracy z młodzieżą uzdolnioną sportowo. Umożliwiamy profesjonalny trening pod kierunkiem trenerów z bogatym dorobkiem zawodowym, którzy przygotowują do współzawodnictwa na poziomie co najmniej centralnym, otwierając drogę do sportowej kariery. Nasi uczniowie osiągają sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej.
Gwarantujemy stworzenie warunków umożliwiających godzenie uprawiania sportu z nauką poprzez odpowiednią organizację zajęć dydaktycznych. Praca z uczniem nastawiona jest na indywidualny rozwój umiejętności sportowych, ale także intelektualnych.

Klasa Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego

klasy mistrzostwa sportowego w następujących dyscyplinach: pływanie, waterpolo, siatkówka dziewcząt, piłka ręczna chłopców

Nasza propozycja skierowana jest do ambitnych dziewcząt i chłopców marzących o karierze siatkarskiej, pływackiej lub zawodnika waterpolo czy piłki ręcznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWybierając klasę Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego:
– otrzymasz indywidualny sprzęt sportowy,
– od 16 do 18 godzin treningowych,
– 2 obozy sportowe w roku,
– zdobędziesz solidne wykształcenie pozwalające na dobre przygotowanie do egzaminu kompetencyjnego i dostanie się do dobrego liceum,
– weźmiesz udział w profesjonalnych treningach,
– będziesz miał możliwość korzystania ze stołówki szkolnej,
– efektywnie połączysz naukę ze sportem,
JULIA SZAFRAŃSKA1– otoczymy Cię opieką i wsparciem pedagoga szkolnego, psychologa szkolnego, lekarza sportowego, fizjoterapeuty, pielęgniarki i trenerów,
– jeśli jesteś spoza Ostrowca Świętokrzyskiego zapewnimy Ci miejsce w internacie przy ZSOMS,
– będziesz korzystał z nowoczesnej hali sportowej i basenu olimpijskiego z zapleczem do prowadzenia odnowy biologicznej,
– możesz korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych: artystycznych (koło teatralne, koło plastyczne, koło dziennikarskie, koło fotograficzne), przedmiotowych, sportowych, kolo PCK, LOP, oraz Szkolnego Klubu Europejskiego.

puchar.dyr.pspSzkoła ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą uprawiającą sport, ponieważ od roku szkolnego 2012/2013 prowadzimy jeden z trzech w województwie Szkolny Ośrodek Siatkarski dla dziewcząt (tzw. SOS), funkcjonujący w ramach wdrożonego przez Polski Związek Piłki Siatkowej i zaaprobowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. z17
Jesteśmy jedynym w regionie SMS-em Polskiego Związku Pływackiego w zakresie pływania oraz waterpolo. Natomiast szkolenie szczypiornistów odbywa się
w ramach Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej
pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

16.02.20.prSzkoła dysponuje zlokalizowanymi w jednym kompleksie: doskonała bazą dydaktyczną, pełnowymiarową halą sportową, siłownią, boiskiem lekkoatletycznym oraz internatem ze stołówką. Młodzież ma zapewnioną również możliwość korzystania z nowoczesnej hali sportowej KSZO. Oferujemy także opiekę medyczną, stomatologiczną oraz pedagogiczną.

Dodatkowe informacje

Ośrodek szkolenia w pływaniu pod patronatem PZP (Polskiego Związku Pływackiego)
Ośrodek szkolenia w piłce wodnej pod patronatem PZP (Polskiego Związku Pływackiego)
Gimnazjalny Siatkarski Ośrodek Szkolny dla dziewcząt pod patronatem PZPS (Polskiego Związku Piłki Siatkowej)
OSPR (Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej) dla chłopców na poziomie gimnazjum pod patronatem ZPRP (Związku Piłki Ręcznej w Polsce)
Internat