Lekkoatletyka

 

Szkolenie lekkoatletów odbywa się we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Klasy funkcjonują w ramach Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, obecnie w szkole uczy się i trenuje 11 zawodników. Za wyszkolenie odpowiadają Kazimierz Jaros i Zygmunt Kochański.

Uczniowie powołani do Kadry Polski:
– Kadra Polski Juniorów 17-18 lat: Agnieszka Filipowska, Mateusz Borkowski.
– zaplecze Kadry Narodowej Juniorów: Karolina Przytuła

Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski

Nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Mateusz Borkowski to wielokrotny Mistrz Polski, obecnie najlepszy junior w Europie w biegach średnich. Jest też wicemistrzem Europy z roku 2014 na dystansie 1500 m, dzięki czemu wywalczył kwalifikacje na Letnią Olimpiadę Młodzieży w Nanjing (Chiny). W tym roku ustanowił kolejne już w swoim życiu rekordy Polski Juniorów Młodszych. Ponadto uzyskał tytuł „Olimpijska Nadzieja Roku” w plebiscycie „Siedmiu wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie – sportowcy 2015 r”, organizowanym przez  Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Agnieszka Filipowska
Agnieszka Filipowska

Agnieszka Filipowska natomiast jest wielokrotną Mistrzynią Polski, także reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Baku (8 miejsce).

Agnieszka i Mateusz, jako najlepsi juniorzy w Polsce, wywalczyli kwalifikacje do 16 IAAF Mistrzostw Świata Juniorów U20.