Osobowość szkoły

Tradycją Norwida jest wybór OSOBOWOŚCI SZKOŁY.

Osobowość to :
– ktoś nietuzinkowy
– ktoś ciekawy
– osoba oddana jakiejś pasji
– osoba rozwijająca jakiś talent

Tytuł Osobowości Norwida do tej pory przyznano następującym uczniom:
– Rafał Biesiada – społecznik , podróżnik
– Justyna Mroczek – społecznik , talent artystyczny
– Karolina Grudzień – recytatorka, poetka, społecznik
– Ola Lachowicz
– Ola Piwnik – laureatka konkursów matematycznych
– Michał Kargul – laureat konkursów matematycznych, informatycznych, fizycznych
ROK 2007
– Piotr Chorab – reprezentant Polski w piłce nożnej
– Magdalena Wiatrowska – siatkarka
– Łukasz Podrzycki – harcerz, społecznik
ROK 2008
– Piotr Cichocki – reprezentant Polski w piłce wodnej
ROK 2009
– Przemek Żaczek – muzyk i kompozytor
ROK 2010
– Ewelina Grabska – społecznik, ratownik
– Ewa Łucka – harcerka, wokalistka, społecznik
ROK 2011
– Magdalena Ignacak – Przewodnicząca SU
ROK 2012
ROK 2013
ROK 2014
– Sonia Wołoszyn – wielokrotna finalistka mistrzostw seniorów i młodzieżowców w pływaniu, mistrzyni i rekordzistka okręgu świętokrzyskiego, zwyciężczyni świętokrzyskiej dużej ligi pływackiej, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, stypendystka Starosty Ostrowieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, pływaczka KSZO i wzorowa uczennica, która ma już za sobą amerykańską maturę.
– Klaudia Piotrowska – poetka, laureatka konkursów poezji, wokalistka, laureatka konkursów piosenki, swoim głosem uświetniała liczne szkolne uroczystości, autorka zdjęć zamieszczanych w galerii szkolnej, wzorowa uczennica.
– Aleksandra Skorżyńska – jej zdjęcia zobaczyć można obecnie na X Dorocznej Wystawie FOTOKLUBU Galerii Miejskiego Centrum Kultury, to mistrzyni drugiego planu, laureatka konkursów fotograficznych, w tym na fotografię sportową, autorka zdjęć w albumie „Panorama miasta”, jej zdjęcia podziwialiśmy w Szkolnej Galerii Fotografii, wzorowa uczennica, aktywna w działaniach na rzecz szkoły

ROK 2015
– Sylwia Zielińska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu, w klasie akordeonu, gitarzystka i wokalistka w zespole BIGQUEENS; współpracowała z formacjami NIBY NIC, SDL, AZOTOX. Laureatka licznych konkursów muzycznych solo i z zespołem: regionalnych, wojewódzkich i międzynarodowych, w tym m. in.: I miejsca jako wokalistka i basistka na festiwalu Wielki Ogień za najlepsze wykonanie piosenki Miry Kubasińskiej, Złota, Srebrna, Brązowa Jodła oraz wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Kirowogradzie na Ukrainie. Nagrała ok. 250 piosenek do podręczników szkolnych i przedszkolnych. Sylwia wzięła również udział w II edycji programu MAM TALENT i dotarła do ćwierćfinału. Ostatnim sukcesem było wydanie albumu z zespołem BIGQUEENS pt. „DOKĄD” oraz nagranie teledysku do utworu „Na koniec świata”. Konsultantami muzycznymi Sylwii byli : Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdońska, Ludmiła Małecka, Artur Grudziński, Andrzej Wolski, Andrzej Chochół, Dariusz Jurkowski, Mieczysław Jurecki (Budka Suflera).

– Norbert Sasak – marzy o karierze wojskowej i wyjeździe na misję pokojową. Do Związku Strzeleckiego Strzelec wstąpił w 2012 roku. Zaczynał jako rekrut, szybko zdobył stopień strzelca, starszego strzelca i ostatnio- sekcyjnego. Odbył już kilka szkoleń militarnych, m.in. w Kleczanowie, Trzciańcu, w tym KURS PIECHOTY. Podczas uroczystości państwowych godnie reprezentuje swoją jednostkę oraz kombatantów Armii Krajowej w ich pocztach sztandarowych. Po maturze wybiera się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

ROK 2016
– Mateusz Borkowski –
– Agnieszka Filipowska –

ROK 2017
– Dominik Markiewicz – wieloletni i zasłużony wolontariusz i harcerz. Jest przybocznym w 52 Drużynie Harcerskiej „Włóczykije” oraz 07 WDH „Wataha”. To członek Komendy Hufca ZHP ze stopniem przewodnika. Jeździ na obozy harcerskie jako kadra młodzieżowa, a także jako instruktor programowy. W roku 2017 został odznaczony tytułem instruktora roku. Dominik działa w Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy, gdzie zdobywa cały czas nowe uprawnienia, ale też uczy dzieci i młodzież, jak udzielać pierwszej pomocy. Aktywnie udziela się w akcjach typu „Świąteczna Zbiórka Żywności” czy WOŚP. Za swoją działalność został doceniony nagrodą „MAGISTER PASJI”.