Osobowość szkoły

Naszą tradycją jest wybór OSOBOWOŚCI SZKOŁY.

Osobowość to :
– ktoś nietuzinkowy
– ktoś ciekawy
– osoba oddana jakiejś pasji
– osoba rozwijająca jakiś talent

Tytuł Osobowości Szkoły do tej pory przyznano następującym uczniom:
– Rafał Biesiada – społecznik , podróżnik
– Justyna Mroczek – społecznik , talent artystyczny
– Karolina Grudzień – recytatorka, poetka, społecznik
– Ola Lachowicz
– Ola Piwnik – laureatka konkursów matematycznych
– Michał Kargul – laureat konkursów matematycznych, informatycznych, fizycznych

ROK 2007
– Piotr Chorab – reprezentant Polski w piłce nożnej
– Magdalena Wiatrowska – siatkarka
– Łukasz Podrzycki – harcerz, społecznik

ROK 2008
– Piotr Cichocki – reprezentant Polski w piłce wodnej

ROK 2009
– Przemek Żaczek – muzyk i kompozytor

ROK 2010
– Ewelina Grabska – społecznik, ratownik
– Ewa Łucka – harcerka, wokalistka, społecznik

ROK 2011
– Magdalena Ignacak – Przewodnicząca SU

ROK 2012

ROK 2013

ROK 2014
– Sonia Wołoszyn – wielokrotna finalistka mistrzostw seniorów i młodzieżowców w pływaniu, mistrzyni i rekordzistka okręgu świętokrzyskiego, zwyciężczyni świętokrzyskiej dużej ligi pływackiej, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, stypendystka Starosty Ostrowieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, pływaczka KSZO i wzorowa uczennica, która ma już za sobą amerykańską maturę.
– Klaudia Piotrowska – poetka, laureatka konkursów poezji, wokalistka, laureatka konkursów piosenki, swoim głosem uświetniała liczne szkolne uroczystości, autorka zdjęć zamieszczanych w galerii szkolnej, wzorowa uczennica.
– Aleksandra Skorżyńska – jej zdjęcia zobaczyć można obecnie na X Dorocznej Wystawie FOTOKLUBU Galerii Miejskiego Centrum Kultury, to mistrzyni drugiego planu, laureatka konkursów fotograficznych, w tym na fotografię sportową, autorka zdjęć w albumie „Panorama miasta”, jej zdjęcia podziwialiśmy w Szkolnej Galerii Fotografii, wzorowa uczennica, aktywna w działaniach na rzecz szkoły

ROK 2015
– Sylwia Zielińska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu, w klasie akordeonu, gitarzystka i wokalistka w zespole BIGQUEENS; współpracowała z formacjami NIBY NIC, SDL, AZOTOX. Laureatka licznych konkursów muzycznych solo i z zespołem: regionalnych, wojewódzkich i międzynarodowych, w tym m. in.: I miejsca jako wokalistka i basistka na festiwalu Wielki Ogień za najlepsze wykonanie piosenki Miry Kubasińskiej, Złota, Srebrna, Brązowa Jodła oraz wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Kirowogradzie na Ukrainie. Nagrała ok. 250 piosenek do podręczników szkolnych i przedszkolnych. Sylwia wzięła również udział w II edycji programu MAM TALENT i dotarła do ćwierćfinału. Ostatnim sukcesem było wydanie albumu z zespołem BIGQUEENS pt. „DOKĄD” oraz nagranie teledysku do utworu „Na koniec świata”. Konsultantami muzycznymi Sylwii byli : Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdońska, Ludmiła Małecka, Artur Grudziński, Andrzej Wolski, Andrzej Chochół, Dariusz Jurkowski, Mieczysław Jurecki (Budka Suflera).
– Norbert Sasak – marzy o karierze wojskowej i wyjeździe na misję pokojową. Do Związku Strzeleckiego Strzelec wstąpił w 2012 roku. Zaczynał jako rekrut, szybko zdobył stopień strzelca, starszego strzelca i ostatnio- sekcyjnego. Odbył już kilka szkoleń militarnych, m.in. w Kleczanowie, Trzciańcu, w tym KURS PIECHOTY. Podczas uroczystości państwowych godnie reprezentuje swoją jednostkę oraz kombatantów Armii Krajowej w ich pocztach sztandarowych. Po maturze wybiera się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

ROK 2016
– Mateusz Borkowski –
– Agnieszka Filipowska –

ROK 2017
– Dominik Markiewicz – wieloletni i zasłużony wolontariusz i harcerz. Jest przybocznym w 52 Drużynie Harcerskiej „Włóczykije” oraz 07 WDH „Wataha”. To członek Komendy Hufca ZHP ze stopniem przewodnika. Jeździ na obozy harcerskie jako kadra młodzieżowa, a także jako instruktor programowy. W roku 2017 został odznaczony tytułem instruktora roku. Dominik działa w Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy, gdzie zdobywa cały czas nowe uprawnienia, ale też uczy dzieci i młodzież, jak udzielać pierwszej pomocy. Aktywnie udziela się w akcjach typu „Świąteczna Zbiórka Żywności” czy WOŚP. Za swoją działalność został doceniony nagrodą „MAGISTER PASJI”.

ROK 2018
Natalia Drab
Joanna Ciesielczyk
Aleksandra Banaczkowska

ROK 2019
Aneta Kasprowicz
Julia Szafrańska
Dariusz Woźniak

ROK 2020
Aleksander Ozga
Maja Mazur

ROK 2021
Wiktor Rajca

ROK 2022

Karolina Stefańska, stypendystka Prezesa Rady Ministrów z roku szkolnego 2021/22, przez 6 lat zawodniczka KSZO OSTROWIEC w kategorii młodziczek, kadetek, juniorek. Karolina to kapitan drużyny, reprezentantka KSZO OSTROWIEC na szczeblu drugiej ligi. Od lat aktywnie działa
w wolontariacie, uczestniczy w akcjach charytatywnych. Podczas nauki w liceum osiągała najwyższe średnie w klasie i jedne z najwyższych w szkole. Przez kilka lat pełniła funkcję przewodniczącej klasy. To pomocna koleżanka i korepetytorka, wzór do naśladowania.