Aktualności

Polecane

Rekrutacja 2026/2027

W roku szkolnym 2026/2027 będziemy prowadzić szkolenie sportowe w następujących dyscyplinach:

  • szkoła podstawowa – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, piłka nożna dziewcząt i chłopców, boks, lekka atletyka, pływanie, piłka wodna,
  • liceum – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, pływanie, piłka wodna, lekka atletyka, piłka nożna dziewcząt i chłopców, boks.

Prowadzimy także nabór do oddziału przygotowania wojskowego na poziomie liceum.

Więcej informacji na temat rekrutacji do naszych szkół w zakładkach – Szkoła Podstawowa i Liceum.

Rekrutacja do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego odbywa się z wykorzystaniem systemu naboru elektronicznego, który umożliwia kandydatom – absolwentom klas VIII – samodzielne założenie konta na stronie internetowej w specjalnie utworzonym formularzu zgłoszeniowym. W tym celu należy wejść na stronę https://nabor.pcss.pl/…/szkolaponadpodstawowa/Info/63765 w zakładkę „Wypełnij wniosek”.

W postępowaniu rekrutacyjnym do liceum będą brane pod uwagę oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z następujących obowiązkowych zajęć edukacyjnych: język polski, matematyka, I język obcy, geografia/biologia/wos.

Gabrysia Burek medalistką Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

Podczas rozgrywanych w Staszowie Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Gabriela Burek, uczennica klasy VIII a wynikiem 8.13 m wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą 3kg. Bardzo dobrze zaprezentowała się też jej klasowa koleżanka Anatolia Jędrzejewska, która zdobywa nowe doświadczenie w lekkiej atletyce i w pchnięciu kulą z wynikiem 7, 33 uplasowała się na 7. miejscu.
Dziewczyny są zawodniczkami Uks Czwórka Ostrowiec i trenują pod okiem trenera Janusza Ozdoby.
Gratulacje.

Partnerstwo i sport bez granic – gościmy młode siatkarki z Ukrainy

W naszym internacie gościmy grupę młodych siatkarek z partnerskiego miasta Biała Cerkiew na Ukrainie. Organizatorem pobytu jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Celem wizyty jest integracja młodzieży, poznawanie kultury i historii regionu oraz zwiedzanie najbliższej okolicy. W ramach programu dziewczęta miały już okazję rozegrać mecz sparingowy z naszymi siatkarkami, który przebiegł w sportowej i przyjaznej atmosferze.Jutro na uczestniczki czeka wycieczka na Święty Krzyż oraz kolejny mecz sparingowy. To doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzania czasu.Życzymy naszym gościom wielu niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w naszym mieście. W piątek dziewczęta wracają do swojego kraju, zabierając ze sobą wspomnienia i nowe przyjaźnie.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego spotkania młodzieży.

Egzaminy sprawnościowe do klas mistrzostwa sportowego

Dziś odbyły się pierwsze egzaminy sprawnościowe dla kandydatów do klas mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna (chłopców i dziewcząt) oraz lekka atletyka – zarówno do szkoły podstawowej, jak i liceum.
W egzaminach wzięło udział około 40 kandydatów. Próby sprawnościowe przeprowadzili nasi trenerzy na obiektach sportowych – na stadionie oraz w hali sportowej. Był to pierwszy z dwóch wyznaczonych dla każdej dyscypliny terminów – jeśli nie mogliście przystąpić do sprawdzianu dziś – nic straconego. Pasjonatów piłki nożnej zapraszamy 16 czerwca, a lekkiej atletyki 23 czerwca. To dopiero początek rekrutacyjnych zmagań!
W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z pozostałych dyscyplin – będziemy przypominać o terminach.
Pamiętajcie, że zaliczenie testu sprawnościowego jest warunkiem koniecznym przyjęcia do szkoły.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów!

Opublikowano Kategoria: Kategorie Nabór, Sport

INFORMACJA O OPŁATACH za zakwaterowanie i wyżywienie w Internacie ZSOMS

CZERWIEC 2026r.
(01.06 – 26.06.2026r., w tym dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 05.06.2026r.; ostatni posiłek w dniu zakończenia roku szkolnego: śniadanie)

Opłaty dla mieszkańców internatu za miesiąc czerwiec 2026 r. wynoszą: 534,00 (w tym 120,00 zł zakwaterowanie + 414,00 zł wyżyw.).

Opłaty za obiady dla uczniów ZSOMS za miesiąc czerwiec 2026 r. wynoszą: 204,00 zł

Wpłata na konto bankowe nr: 39 1090 2040 0000 0001 4978 0152
Tytuł przelewu:
zakwaterowanie i wyżywienie ucznia imię i nazwisko za miesiąc czerwiec
– lub wyżywienie ucznia imię i nazwisko za miesiąc czerwiec

Lub wpłata gotówką w SEKRETARIACIE INTERNATU

Opłat za zakwaterowanie i wyżywienie należy dokonywać do 10-tego każdego miesiąca.

Indywidualna informacja o kwocie do zapłaty (odliczenia za nieobecności, dofinansowania) w POKOJU WYCHOWAWCÓW oraz w SEKRETARIACIE INTERNATU.

JEDNOCZEŚNIE PROSIMY O SPRAWDZENIE WIADOMOŚCI NA POCZCIE ELEKTRONICZNEJ, GDZIE WYSYŁANE SĄ POWIADOMIENIA
O WYSOKOŚCI OPŁATY NA BIEŻĄCY MIESIĄC PO ODLICZENIU NIEOBECNOŚCI Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA
PROSIMY NIE ODPOWIADAĆ NA EMAIL, Z KTÓREGO PRZYCHODZĄ POWIADOMIENIA O OPŁATACH
EMAIL KONTAKTOWY: internat@sms.ostrowiec.pl

PROSIMY NIE ZAOKRĄGLAĆ WPŁAT,
WPŁATA POWINNA BYĆ DOKŁADNIE TAKA, JAK WSKAZANA

Dwa złote medale naszych lekkoatletek

Podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce znakomicie zaprezentowały się dwie nasze uczennice, zawodniczki Uks Czwórka Ostrowiec:
Marysia Wójtowicz wygrała skok wzwyż z wynikiem 140 cm,
Gabrysia Burek debiutująca w pchnięciu kulą z wynikiem 8.36 m także wywalczyła złoty medal.
Brawo dziewczęta i trener Janusz Ozdoba!!!