Aktualności

Polecane

Rekrutacja 2026/2027

W roku szkolnym 2026/2027 będziemy prowadzić szkolenie sportowe w następujących dyscyplinach:

  • szkoła podstawowa – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, piłka nożna dziewcząt i chłopców, boks, lekka atletyka, pływanie, piłka wodna,
  • liceum – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, pływanie, piłka wodna, lekka atletyka, piłka nożna dziewcząt i chłopców, boks.

Prowadzimy także nabór do oddziału przygotowania wojskowego na poziomie liceum.

Więcej informacji na temat rekrutacji do naszych szkół w zakładkach – Szkoła Podstawowa i Liceum.

Rekrutacja do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego odbywa się z wykorzystaniem systemu naboru elektronicznego, który umożliwia kandydatom – absolwentom klas VIII – samodzielne założenie konta na stronie internetowej w specjalnie utworzonym formularzu zgłoszeniowym. W tym celu należy wejść na stronę https://nabor.pcss.pl/…/szkolaponadpodstawowa/Info/63765 w zakładkę „Wypełnij wniosek”.

W postępowaniu rekrutacyjnym do liceum będą brane pod uwagę oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z następujących obowiązkowych zajęć edukacyjnych: język polski, matematyka, I język obcy, geografia/biologia/wos.

INFORMACJA O OPŁATACH za zakwaterowanie i wyżywienie w Internacie ZSOMS

CZERWIEC 2026r.
(01.06 – 26.06.2026r., w tym dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 05.06.2026r.; ostatni posiłek w dniu zakończenia roku szkolnego: śniadanie)

Opłaty dla mieszkańców internatu za miesiąc czerwiec 2026 r. wynoszą: 534,00 (w tym 120,00 zł zakwaterowanie + 414,00 zł wyżyw.).

Opłaty za obiady dla uczniów ZSOMS za miesiąc czerwiec 2026 r. wynoszą: 204,00 zł

Wpłata na konto bankowe nr: 39 1090 2040 0000 0001 4978 0152
Tytuł przelewu:
zakwaterowanie i wyżywienie ucznia imię i nazwisko za miesiąc czerwiec
– lub wyżywienie ucznia imię i nazwisko za miesiąc czerwiec

Lub wpłata gotówką w SEKRETARIACIE INTERNATU

Opłat za zakwaterowanie i wyżywienie należy dokonywać do 10-tego każdego miesiąca.

Indywidualna informacja o kwocie do zapłaty (odliczenia za nieobecności, dofinansowania) w POKOJU WYCHOWAWCÓW oraz w SEKRETARIACIE INTERNATU.

JEDNOCZEŚNIE PROSIMY O SPRAWDZENIE WIADOMOŚCI NA POCZCIE ELEKTRONICZNEJ, GDZIE WYSYŁANE SĄ POWIADOMIENIA
O WYSOKOŚCI OPŁATY NA BIEŻĄCY MIESIĄC PO ODLICZENIU NIEOBECNOŚCI Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA
PROSIMY NIE ODPOWIADAĆ NA EMAIL, Z KTÓREGO PRZYCHODZĄ POWIADOMIENIA O OPŁATACH
EMAIL KONTAKTOWY: internat@sms.ostrowiec.pl

PROSIMY NIE ZAOKRĄGLAĆ WPŁAT,
WPŁATA POWINNA BYĆ DOKŁADNIE TAKA, JAK WSKAZANA

Dwa złote medale naszych lekkoatletek

Podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce znakomicie zaprezentowały się dwie nasze uczennice, zawodniczki Uks Czwórka Ostrowiec:
Marysia Wójtowicz wygrała skok wzwyż z wynikiem 140 cm,
Gabrysia Burek debiutująca w pchnięciu kulą z wynikiem 8.36 m także wywalczyła złoty medal.
Brawo dziewczęta i trener Janusz Ozdoba!!!

Karol Łączkowski trzeci w Ogólnopolskim Pucharze Mistrzów

Podczas rozgrywanych we Włocławku Ogólnopolskich Zawodów „Puchar Mistrzów” nasz sprinter Karol Łączkowski wywalczył III m w biegu na 200m. Osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie 22,54s.Karol na co dzień jest zawodnikiem Uks Czwórka Ostrowiec i trenuje pod okiem trenera Janusza Ozdoby.
Gratulacje

Grad medali naszych sztafet

Gratulacje dla naszych reprezentantów za wspaniałą walkę podczas zawodów sztafetowych w lekkiej atletyce!
Nasi uczniowie pokazali ogromne serce do walki, determinację oraz świetną współpracę drużynową, rywalizując z bardzo mocnymi ekipami. Każdy dał z siebie maksimum możliwości i zostawił mnóstwo energii na bieżni!
Sztafeta olimpijska chłopców ze szkoły podstawowej – 3 miejsce
Sztafeta 4×100 m dziewcząt liceum – 2 miejsce
Sztafeta 4×100 m mężczyzn – 1 miejsce
Sztafeta 4×400 m kobiet – 3 miejsce
Sztafeta 4×400 m mężczyzn – 1 miejsce
Jesteśmy bardzo dumni z postawy wszystkich zawodników. Dziękujemy za walkę do ostatnich metrów, sportowego ducha i piękne reprezentowanie szkoły!
Brawo drużyna!

Dziewczęta ze szkoły podstawowej siódmym zespołem w Polsce!


W dniach 25-27 maja 2026 roku Kętrzyn został stolicą siatkówki młodzieżowej! Pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki odbył się tam Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt. Były to dni pełne niesamowitych sportowych emocji, walki o każdy centymetr parkietu i pięknej gry zespołowej. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych reprezentacji z 14 województw w sumie około 200 zawodników z całego kraju!
Nasze reprezentantki spisały się rewelacyjnie, zajmując niezwykle wysokie siódme miejsce w Polsce.