Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie na Międzyszkolnym Stadionie Powiatowym

Dziś gościliśmy na naszym stadionie ponad 400 dzieci z całego regionu z roczników 2015-2016, które wystartowały w wojewódzkim etapie Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2026. Rywalizacja odbywała się w formie dwuboju. Każdy zawodnik startował w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Młodzi lekkoatleci walczyli o awans do etapu centralnego. Gościem specjalnym wydarzenia był Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem. Była dobra zabawa i ogrom sportowych emocji.

Opublikowano Kategoria: Kategorie Sport

Silna ekipa naszej szkoły wśród nagrodzonych sportowców!

W sali kinowej Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Artura Łakomca za wyniki sportowe osiągnięte w 2025 roku.
W gronie 82 wyróżnionych znalazło się aż 11 uczniów naszej szkoły oraz nasi trenerzy!
Nagrody finansowe w wysokości od 800 do 3000 zł z rąk Prezydenta Miasta oraz Kai Ziomek-Nogal, olimpijki i medalistki Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, odebrali:
Maja Korzeniecka – boks – Sekcja Bokserska KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Cyprian Sikora – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Szymon Batugowski – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Antoni Dębski – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Laura Gil – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Olivia Karpowicz – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Amelia Kozub – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Tomasz Luśtyk – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Danila Liausha – piłka wodna KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Maksym Kutskin – piłka wodna KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Karol Łęczkowski – lekka atletyka – Uks Czwórka Ostrowiec
Gratulacje otrzymali również trenerzy: Marcin Maliński, Szymon Kurasiński, Marcin Piwnik, Damian Falecki, Janusz Ozdoba.
Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali także dyrektor Anna Trojanowska, trener Iwona Kosiorowska, nauczyciel religii Tomasz Lipka oraz uczniowie klasy VI a i VII a.
Jesteśmy ogromnie dumni z sukcesów naszych uczniów i trenerów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć!

Zwyciężamy w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce

Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Ostrowieckiego w lekkiej atletyce, które odbyły się w ramach II Memoriału Lekkoatletycznego im. Kazimierza Jarosa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Agnieszka Rogalińska – Starosta Ostrowiecki oraz Artur Łakomiec – Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
W mistrzostwach wystartowały drużyny z 8 szkół ponadpodstawowych naszego powiatu, w sumie blisko 150 zawodników i zawodniczek. Nasza ekipa zaprezentowała się rewelacyjnie, zdobywając łącznie aż 1️⃣6️⃣ medali, co dało nam 1️⃣miejsce w klasyfikacji medalowej.

II Memoriał Lekkoatletyczny im. Kazimierza Jarosa przeszedł do historii

Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem Memoriału Lekkoatletycznego im. Kazimierza Jarosa, który tym razem zorganizowaliśmy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku poszerzyliśmy formułę naszego mityngu o rywalizację uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i Powiatu Ostrowieckiego w lekkiej atletyce.

Duży sukces naszych siatkarek!

Jesteśmy w TOP 48 w Polsce!
​Z dumą ogłaszamy, że uczennice klas VII i VIII naszej szkoły wywalczyły III miejsce w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej, który odbył się we Wrocławiu! ​To dla nas ogromny wyczyn – nasza drużyna znalazła się w elitarnym gronie 48 najlepszych zespołów w całej Polsce w tej kategorii wiekowej. Skala sukcesu – mierzyliśmy się z gigantami!​ Warto zaznaczyć, jak trudne było to zadanie.