Udany występ Aleksandra Ozgi w waterpolowej reprezentacji Polski

2016.03.29. TURNIEJ WATERPOLO W WIEDNIU (2)Aleksander Ozga, uczeń klasy II b Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, wrócił z brązowym medalem z Międzynarodowego Turnieju Juniorów EU Nations w waterpolo, który rozegrano w dn. 24 – 27 marca 2016 r. w Wiedniu. Nasz uczeń razem z reprezentacją Polski awansował do ścisłego finału, w którym podopieczni trenerów Donata Oleksów i Adama Oleksów zajęli wysokie, trzecie miejsce.

Polacy w eliminacjach trafili do Grupy C, gdzie wygrali z Danią 15:4 i ulegli Szwajcarii 8:14. W ćwierćfinale pokonali Austrię 8:5, natomiast w półfinale przegrali z silną ekipą z Malty, zwycięzcą turnieju, 6:16.

2016.03.29. TURNIEJ WATERPOLO W WIEDNIUW meczu o trzecie miejsce nasi młodzi waterpoliści byli zdecydowanie lepsi od Walijczyków i spotkanie zakończyło się wynikiem 21:4. Turniej wygrała Malta, a drugie miejsce przypadło reprezentacji RPA.

W turnieju w Wiedniu Aleksander Ozga był jednym z najskuteczniejszych zawodników w reprezentacji Polski – zdobył 6 bramek. Oprócz niego w polskiej ekipie wystąpił jeszcze jeden zawodnik KSZO Ostrowiec – Patryk Sadłowski.

W Międzynarodowym Turnieju Juniorów EU Nations w Wiedniu wzięły udział reprezentacje 11 państw, tj. Irlandii, Malty, Republiki Południowej Afryki, Anglii, Szkocji, Austrii, Danii, Polski, Szwajcarii, Czech i Walii.