Konsultacje wojewódzkie S.O.S. w Ostrowcu

W hali naszej szkoły odbyła się konsultacja S.O.S. województwa świętokrzyskiego, w której wzięło udział 35 uczennic z klas VI i VII SP, w tym aż czternaście z naszej szkoły. Przebieg konsultacji nadzorował Adam Grabowski – koordynator wojewódzki S.O.S.

Dziewczęta reprezentowały Szkołę Podstawową nr 4 w Sandomierzu (trener Zbigniew Jurek), Szkołę Podstawową nr 25 z Kielc (trener Kamila Siciarska) i ZSOMS Ostrowiec Św. (trener Iwona Błaszkiewicz). Spotkanie miało na celu wyłonienie kadr województwa , które będą reprezentowały świętokrzyskie na szczeblu regionalnym.

Konsultacja została podzielona przez organizatorów na dwa etapy. W pierwszym z nich zawodniczki zostały poddane pomiarom przeprowadzonym przez nauczycieli S.O.S., którzy byli odpowiedzialni również za przeprowadzenie testów oceny potencjału motorycznego. Po przerwie obiadowej uczestniczki przystąpiły do drugiego etapu konsultacji polegającego na ćwiczeniach technicznych z zakresu piłki siatkowej oraz grach kontrolnych składających się z meczy w zestawieniach trójkowych, czwórkowych i szóstkowych.

Po przeprowadzonej konsultacji szkoleniowej nauczyciele wyłonili składy kadr wojewódzkich na turniej regionalny. Powołania dla klas VII wręczyła trener Iwona Błaszkiewicz (S.O.S. Ostrowiec Św.), a dla klas VI – Kamila Siciarska (S.O.S. Kielce).

Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. reprezentowały: Kinga Barańska, Zofia Chrzanowska, Julia Mendyk, Wiktoria Sokół, Aleksandra Ścibisz, Nela Wójcik, Maria Żurawska, Julia Cukierska, Katarzyna Woźniak, Magdalena Połetek, Kaja Klepacz, Emilia Piotrowska, Patrycja Kowalik, Karolina Stefańska.