II miejsce naszych siatkarek w Turnieju Talentów S.O.S.

Uczennice Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. godnie reprezentowały nasze województwo podczas Regionalnego Turnieju Talentów S.O.S., który odbył  się w dn. 11-12 listopada w Krakowie, zajmując II miejsce.

W RTT S.O.S. w Krakowie uczestniczyły reprezentacje czterech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Nasze województwo reprezentowały uczennice SMS Ostrowiec z rocznika 2004 i 2005 w składzie: Kaja Klepacz, Karolina Stefańska, Patrycja Kowalik, Emilia Piotrowska, Aleksandra Ścibisz, Julia Mendyk, Marysia Żurawska, Nela Wójcik, Kinga Barańska, Amelia Kos, Wiktoria Sokół, Katarzyna Woźniak, Julia Cukierska. Trenerem województwa świętokrzyskiego była Iwona Błaszkiewicz.

Program S.O.S., czyli Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, funkcjonuje od 2012 roku i jest współfinansowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ostrowieckiej SMS powołano jedyny taki ośrodek w województwie dla dziewcząt na poziomie liceum i jeden z trzech na poziomie gimnazjum, obecnie szkoły podstawowej.