W sali kinowej Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Artura Łakomca za wyniki sportowe osiągnięte w 2025 roku.
W gronie 82 wyróżnionych znalazło się aż 11 uczniów naszej szkoły oraz nasi trenerzy!
Nagrody finansowe w wysokości od 800 do 3000 zł z rąk Prezydenta Miasta oraz Kai Ziomek-Nogal, olimpijki i medalistki Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, odebrali:
Maja Korzeniecka – boks – Sekcja Bokserska KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Cyprian Sikora – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Szymon Batugowski – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Antoni Dębski – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Laura Gil – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Olivia Karpowicz – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Amelia Kozub – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Tomasz Luśtyk – pływanie KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Danila Liausha – piłka wodna KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Maksym Kutskin – piłka wodna KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Karol Łęczkowski – lekka atletyka – Uks Czwórka Ostrowiec
Gratulacje otrzymali również trenerzy: Marcin Maliński, Szymon Kurasiński, Marcin Piwnik, Damian Falecki, Janusz Ozdoba.
Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali także dyrektor Anna Trojanowska, trener Iwona Kosiorowska, nauczyciel religii Tomasz Lipka oraz uczniowie klasy VI a i VII a.
Jesteśmy ogromnie dumni z sukcesów naszych uczniów i trenerów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć!
Kategoria: Wydarzenia
Ślubowanie uczniów klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego
Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących, rodziców oraz społeczność szkolną i przedstawicieli mediów. Ubiegłoroczne ślubowanie zapoczątkowało nową i ważną tradycję w historii naszej szkoły. Dziś z dumą widzimy, że idea oddziałów przygotowania wojskowego rozwija się i umacnia, a mundur kadeta staje się symbolem wartości, które są fundamentem nowoczesnego patriotyzmu. Podczas ceremonii kadeci złożyli uroczyste ślubowanie, deklarując wierność Ojczyźnie, poszanowanie symboli narodowych oraz gotowość do służby i niesienia pomocy innym. Kadetami wyróżnionymi złożeniem ślubowania na sztandar byli: Amelia Tworzewska, Wiktoria Groszek, Bartosz Mazan i Alan Kowalski.
Niech się święci 3 Maja
Delegacja naszej szkoły wzięła dziś udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Kadeci z klasy I w i II w pod opieką wicedyrektor Alicji Ramskiej i trenerki Iwony Kosiorowskiej asystowali ze sztandarem podczas mszy św. w intencji ojczyzny w Kolegiacie św. Michała, a następnie w uroczystym przemarszu przeszli do Parku Miejskiego pod Maszt Niepodległości, gdzie oddano hołd twórcom Konstytucji oraz wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i wspólne uczczenie tego ważnego święta.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Na ostrowieckim Rynku odbył się 4. Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich „Pod Biało-Czerwoną”, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń związanych ze Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczystości rozpoczęły się zbiórką przy Starostwie Powiatowym w Ostrowcu, skąd uczestnicy wyruszyli w biało-czerwonym orszaku na Rynek. Na czele przemarszu, w pierwszym szeregu, szli przedstawiciele władz – Starosta Ostrowiecki Agnieszka Rogalińska, Artur Łakomiec – Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Wicewojewoda Świętokrzyski Michał Skotnicki. Tuż za nimi niesiona była imponująca, 30-metrowa flaga, która podkreślała wyjątkowy, patriotyczny charakter wydarzenia.
Naszą szkołę godnie reprezentowali kadeci z klas I w i II w wraz z dyrektor szkoły Anną Trojanowską oraz wychowawcami Małgorzatą Stańczak i Dorotą Jaskułą-Przygodą. Uczniowie prowadzili flagę na Rynek i maszerowali na początku szpaleru razem z harcerzami, dając piękny przykład postawy obywatelskiej i szacunku do symboli narodowych.
Na Rynku odbyła się część oficjalna, występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz wspólna biesiada, które stworzyły wyjątkową atmosferę wspólnego świętowania.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne uczczenie Święta Flagi!
Wiwat Maj, 3 Maj
Za nami wyjątkowa akademia z okazji Święta Konstytucji, którą przygotowali uczniowie z klasy VII a i III w pod kierunkiem wychowawców Aleksandry Brodalki i Doroty Jaskuły-Przygody. To była prawdziwa podróż w czasie, która przypomniała nam, dlaczego wydarzenia z 1791 roku są tak ważne do dziś. Wystąpił również szkolny zespół wokalny, którego opiekunem jest nauczyciel muzyki Rafał Chojnacki. Gościnnie zaprezentowali się także jego podopieczni z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dekoracje przygotowała nauczycielka plastyki Magdalena Pająk.








