Pożegnanie absolwentów

24 kwietnia pożegnaliśmy 90 tegorocznych maturzystów. Po raz pierwszy mury szkoły opuścili absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

W piątek 24 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas III naszej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego nr IV im. C.K. Norwida oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

Najwyższą średnią wśród maturzystów uzyskała Magdalena Sawiniec z III a – 5,23 (stypendystka Prezesa Rady Ministrów). Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także piłkarze z III e Rafał Kukiełka – 5,12, Dominik Boguś – 5,0 i Jakub Jedlikowski – 4,76, siatkarki z III LOMS Klaudia Grzelak (reprezentantka Kadry Narodowej Juniorek, zdobywczyni złotego medalu na mistrzostwach Europy kadetek w 2013 roku, zawodniczka grająca w Orlen Lidze) – 4,89 i Paulina Szewczyk (stypendystka Prezesa Rady Ministrów)- 4,83 oraz Roksana Oraniec z III b – 4,77.

Wyróżnienie za 100% frekwencję otrzymała Beata Gromek z III a. Były też nagrody książkowe dla licznej grupy sportowców.

Naszą tradycją jest przyznawanie tytułu „Osobowość szkoły” – wśród maturzystów wybierane osoby nietuzinkowe, oddane jakiejś pasji, rozwijające jakiś talent. W tym roku tytuł ten przypadł Norbertowi Sasakowi i Sylwii Zielińskiej – więcej na ich temat przeczytacie w zakładce OSOBOWOŚCI. Zdobywcy tytułu otrzymali dyplomy i pamiątkowe tarcze.

Obecni na uroczystości przedstawiciele klas II przekazali maturzystom tradycyjne już prezenty w postaci pamiątkowych posrebrzanych tarcz – maja one przynieść szczęście na egzaminach happy

Maturzyści przygotowali też krótkie prezentacje, które przypominały ich lata w naszej szkole – było wiele śmiechu, ale też wzruszeń. Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, których dopełnieniem były kwiaty.