Nasze siatkarki na 7. miejscu w Polsce

Nasze siatkarki awansowały do ścisłego finału Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt i ostatecznie zajęły siódme miejsce, poprawiając w ten sposób wynik sprzed roku.

W daniach od 28 do 31 maja zespół dziewcząt ZSOMS uczestniczył w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieliczce. W turnieju uczestniczyli mistrzowie poszczególnych województw, tj. Elbląg, Bydgoszcz, Nowy Sącz, Łódż, Jarosław, Wrocław, Wieliczka, Węgrów, Police, Kalisz, Rzeszów, Sulechów, Olesno i oczywiście Ostrowiec.

Nasza drużyna trafiła do grupy z zeszłorocznym mistrzem z Polic, z którym przegrała 2-0, oraz z Kaliszem, z którym wygraliśmy 2-0. Następne mecze rozgrywaliśmy w bardzo mocno obsadzonej grupie z Rzeszowem, Łodzią i Wrocławiem – niestety wszystkie mecze przegraliśmy po 2-0 mimo zaciętej walki w każdym z nich. W meczu o VII miejsce pokonaliśmy 2-0 zespół z Sulechowa.

– Jestem zadowolony z zajętego miejsca, aczkolwiek mam wrażenie, że zespół z Łodzi był w naszym zasięgu – powiedział trener ostrowczanek Wojciech Gawron.

Szkołę reprezentowały: Klaudia Grzelak, Weronika Mazur, Aleksandra Okoń, Marika Kolosek, Agnieszka Loranty, Wiktoria Kalita, Klaudia Jędrzejewska, Paulina Nowak, Wiktoria Kowalska, Zuzanna Urbańska, Kinga Asztemborska oraz Magdalena Turek; trenerzy Wojciech Gawron, Rafał Dytkowski i Dariusz Parkitny.

Ostatecznie klasyfikacja Licealiady:
1. Wrocław
2.Bydgoszcz
3.Rzeszów
4 Police

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, występowało w nim wiele reprezentantek kraju w poszczególnych kategoriach, a w eliminacjach w całym kraju wzięło udział prawie 3000 szkół.