Julia Szafrańska najlepsza w Polsce

JULIA SZAFRAŃSKA1Julia Szafrańska – uczennica ostrowieckiego SMS-u została multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 16- latków, które odbyły się w Gliwicach. Zawodniczka KSZO Ostrowiec zdobyła trzy medale – jeden złoty i dwa brązowe.

Julia została Mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym z czasem 8:53.40. Była o ponad 4 sekundy lepsza od kolejnej zawodniczki z GOS Raszyn i aż o 9 sekund wyprzedziła trzecią pływaczkę z MPK Szczecin.

Do tego sukcesu Julia dopisała jeszcze dwa brązowe krążki – na dystansie na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Ponadto ostrowiecka pływaczka dwukrotnie awansowała do Finału B.

W Finałach B zobaczyliśmy także jej szkolnych kolegów Kamila Orłowskiego i Kacpra Michtę.

W tym samym czasie w Lublinie zmagali się 17 i 18 – latkowie. Ostrowiecką Szkołę Mistrzostwa Sportowego reprezentowali licealiści, Mateusz Rogoziński, Norbert Jaworski i Anita Zarychta, którzy pięciokrotnie zakwalifikowali się do Finałów B. Dodatkowo Norbert aż trzy razy popłynął w Finale A, gdzie na 200m stylem klasycznym zajął wysokie 6. miejsce. Wcześniej zajął III miejsce na Grand Prix Polski w Łodzi na 200m stylem klasycznym oraz III miejsce na tym samym dystansie na Lidze SMS.