Pływacy potwierdzili wysoką formę podczas III rundy Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

Julia SzafrańskaRewelacyjnie zaprezentowali się podczas III rundy Dużej Świętokrzyskiej  Ligi Pływackiej uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu. Zdobyli w sumie aż 41 medali. A najlepszą zawodniczką zawodów została Julia Szafrańska, uczennica klasy III GMS. Zawody rozegrano 15 maja 2016 r. na Pływalni Rawszczyzna.

W zawodach wzięło udział 181 zawodników i zawodniczek z 16 klubów . Nasi uczniowie stanowili jedną z najliczniejszych grup – reprezentowali oni aż 5 klubów: KSZO Ostrowiec, Wodnik Końskie, Unię Busko Zdrój, Barakudę Starachowice oraz Koronę Swim Kielce. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Podczas ostrowieckich zawodów padło pięć nowych rekordów Okręgu Świętokrzyskiego. Autorami dwóch z nich byli nasi uczniowie: Michał Klimas (rekord juniorów 14-lat na 100m stylem klasycznym) oraz Oliwia Wołek (rekord juniorek 15-lat na 50m stylem motylkowym).

W klasyfikacji indywidualnej w gronie najlepszych, oprócz Julii Szafrańskiej, która w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce, znalazły się także na II miejscu Oliwia Wołek i na III Karolina Wicha, a w gronie chłopców Mateusz Rogoziński i Norbert Jaworski zajęli ex aequo IV miejsce.