III miejsce Julii Szafrańskiej i rekord okręgu Aleksandry Banaczkowskiej podczas Ligi SMS w Poznaniu

Ostrowieccy pływacy z ZSOMS udanie zaprezentowali się podczas II kolejki Ligi Pływackiej SMS, którą tym razem rozegrano w Poznaniu. Zdobyliśmy 796 pkt, co dało nam 11 miejsce na 13 startujących w zawodach szkół. Lepiej spisały się dziewczęta, które w tej kategorii wywalczyły miejsce 8. W obu kolejkach zgromadziliśmy łącznie 1613,5 pkt, co dało nam w końcowej klasyfikacji 11 lokatę.

Najlepiej spisała się Julia Szafrańska, która na dystansie 800 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce. Na 200 m stylem dowolnym była 4., na 400 m stylem dowolnym 5., a  na 100 m stylem dowolnym 9. Karolina Wicha zakończyła wyścig na 200 m stylem dowolnym na 5 miejscu, a na 200 m stylem motylkowym była 7. Natomiast Oliwia Wołek była 6 na mecie 400 m stylem zmiennym.  Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym zajęła 7 miejsce, a sztafeta  4×100 m stylem dowolnym ukończyła wyścig jako 8. Warto dodać, że podczas zawodów w Poznaniu Aleksandra Banaczkowska ustanowiła nowy rekord Okręgu Świętokrzyskiego w kategorii 14-lat na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:47.83 (na basenie 50m). Jej sukces jest o tyle większy, że od 7 lat nikomu  nie udało się poprawić tego wyniku. Naszą szkołę reprezentowały także: Anita Zarychta, Adrianna Nowak, Wiktoria Błaszkiewicz,  Wiktoria Gondek, Anastazja Matracka i Paulina Boroń.

Natomiast w gronie chłopców najlepiej spisali się  Mateusz Rogoziński, który był 6. na 200 m stylem dowolnym, 9. na 400 m stylem dowolnym i 10. na 100 m stylem dowolnym, oraz Norbert Jaworski, który przepłynął 200 m stylem klasycznym z 6. czasem. Męskie sztafety 4×100 i 4×200 stylem dowolnym ukończyły wyścigi na 10. pozycji. Pozostali zawodnicy, którzy wystartowali w Poznaniu to: Kamil Orłowski, Dawid Wosiek, Michał Klimas, Jakub Wilk, Artur Skuza, Jakub Haba, Hubert Malicki, Paweł Kępiński, Jakub Wykierski i Daniel Auguścik.