Powrót na seniorskie parkiety siatkarzy SMS

Z dużą przyjemnością informujemy, iż w bieżącym sezonie zespół SMS Ostrowiec przystąpi do rozgrywek seniorskich 4 ligi Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Przypomnijmy, że ostatni start młodzieżowej drużyny SMS na parkietach seniorskich w 3 lidze w sezonie 2012/13 oraz 2013/14 zakończył się sukcesem i zdobyciem tytułu wicemistrza i mistrza 3 ligi.

Do rozgrywek zakwalifikowano 11 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy regionalne. Nasza ekipa dołączyła do grupy wraz z zespołami: CTTIK Boruta Bieliny, Focus Kielce, NML Zagnańsk i ULKS Kastel Stopnica. Awans do rundy finałowej uzyskają 2 najlepsze zespoły w grupie, które systemem play-off będą walczyć o pierwsze miejsce premiowane awansem do 3 ligi. Zespół, który zajmie miejsce 2, zagra mecze barażowe z ostatnim zespołem 3 ligi.
Ostrowiecki zespół opiera się tylko i wyłącznie na wychowankach i uczniach naszej szkoły – zawodnikach w kategorii kadeta i juniora.
– Nie ukrywam, iż naszym celem jest nie tylko walka o awans do rozgrywek 3-cio ligowych, ale przede wszystkim dobra reklama naszej szkoły na terenie województwa – powiedział trener Jerzy Pacholczak. – Dodatkowy start w takich rozgrywkach na pewno podniesie poziom umiejętności i pozwoli pozyskać duże doświadczenie procentujące na parkietach lig młodzieżowych. Nasz zespół to mieszanka doświadczonych juniorów i zawodników stawiających pierwsze kroki na seniorskich boiskach. Jestem jednak przekonany, że chłopcy prezentować będą bardzo dobrą i skuteczną grę – dodał trener Jerzy Pacholczak.
Pierwszy mecz nasi siatkarze rozegrają 18 października w Bielinach, zaś we własnej hali – 26 października -podejmować będą MNL Zagnańsk.

-Małymi kroczkami chcielibyśmy powrócić do chlubnych tradycji ostrowieckiej męskiej siatkówki i wierzymy, że na bazie młodych siatkarzy SMS uda nam się osiągnąć ten sukces – mówi drugi trener siatkarzy Mariusz Rokita.

Oto kadra SMS Ostrowiec:

Rozgrywający: Grzebyk Damian, Rzegocki Karol, Gos Łukasz
Przyjmujący i atakujący: Kostucha Bogdan, Surmański Adam, Majewski Jakub, Partyka Mikołaj, Zieja Kacper, Dębowski Jakub
Środkowi: Kosiorowski Krystian, Zieliński Konrad, Krakowiak Kamil
Libero: Osuch Wiktor, Dymowski Sebastian, Młynarczyk Kamil
Trenerzy: Jerzy Pacholczak, Mariusz Rokita