Losy absolwentów – rocznik 2016

Niemal wszyscy absolwenci klas Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego rozpoczęli studia. Wielu z nich na renomowanych uczelniach i cenionych kierunkach, a na podstawie różnorodności wyborów można stwierdzić, że dla sportowców żadne, nawet najtrudniejsze, studia nie są straszne.

Wśród wybieranych kierunków znalazły się m.in. chemia medyczna na Uniwersytecie Wrocławskim, mikroelektronika na AGH w Krakowie, fizjoterapia  na UMCS w Lublinie, psychologia na WSM w Warszawie czy biotechnologia, inżynieria bezpieczeństwa oraz geodezja na politechnikach krakowskiej, łódzkiej i świętokrzyskiej.  Byli chętni na leśnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, ratownictwo medyczne na UJK w Kielcach oraz ekonomię i finanse z rachunkowością na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Olsztynie. Nikogo nie dziwi popularność (6 osób) wyboru AWF w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i SMS w Łodzi, a także pokrewnej turystyki historycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Natomiast może zastanowić filologia polska (UJK Kielce) i … zawodowa służba wojskowa.

Niezależnie od wyboru wszystkim życzymy sukcesów, a kolejnym rocznikom wiary w swoje możliwości i chęci do pracy, bo warto. 🙂