Udany debiut siatkarek SMS-u w III lidze

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego została zgłoszona do rozgrywek III ligi kobiet w piłce siatkowej i jak na razie z kompletem punktów i bez straty seta prowadzi w tabeli.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny SMS Ostrowiec były zawodniczki AZS Politechnika Świętokrzyska. Kielecki parkiet okazał się dla nas szczęśliwy i mecz zakończył się wynikiem 0:3 (19:25, 13:25, 20:25). MVP meczu została Aleksandra Poziomek.

28 października nasza reprezentacja podejmowała na własnym boisku przy ul. Żeromskiego MKS Galę Skarżysko. I tym razem dziewczęta nie dały szans rywalkom. Goście musieli uznać wyższość ostrowczanek, które wygrały mecz 3:0, w setach do  7, 16 i 7. MVP spotkania została Zuzanna Urbańska.

Trzecie spotkanie rozegrane zostało 4 listopada w Łagowie z tamtejszym ŁKS-em. Pierwszego seta SMS wygrał łatwo do10, w drugim walka była wyrównana i ta partia zakończyła się wynikiem 23:25, jednak już w trzecim nasza ekipa odzyskała wolę walki i pokonała drużynę z Łagowa 12:25, a całe spotkanie 0:3.  MVP wybrano Magdalenę Turek.

– Staram się, aby w każdym meczu mogły zaprezentować się zawodniczki z obu szóstek – mówi trenerka Iwona Kosiorowska. – Wszystkie prezentują bardzo wyrównany poziom, dzięki czemu możemy wygrywać. A naszym celem w rundzie zasadniczej jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Jak na razie realizujemy ten plan w 100 procentach, bowiem po 3 kolejce inkasujemy komplet punktów i zajmujemy pozycję lidera – dodaje Iwona Kosiorowska.

Skład pierwszej szóstki: Magdalena Turek, Kinga Piotrowska, Martyna Dobrasiewicz, Paulina Nowak, Cecylia Pietruszka, Zuzanna Urbańska; libero Wiktoria Kowalska. Skład drugiej szóstki: Aleksandra Poziomek, Natalia Drab, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Spychaj, Angelika Wasik, Klaudia Dziewirz; libero Dominika Rubinkiewicz.

Na kolejny mecz zapraszamy 2 grudnia. W hali przy ul. Żeromskiego o godz. 18.00 podejmować będziemy ostatniego przeciwnika z grupy – KU AZS UJK Kielce. Zachęcamy do kibicowania naszym zawodniczkom.