Uczniowie SMS-u ratują dzieci w Afryce

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie uszyli 19 specjalnych charytatywnych lalek i  z ich sprzedaż pozyskali ponad 700 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w Angoli.

Szmaciane lalki powstały według wykroju przesłanego przez UNICEF. Zadaniem uczniów było wybranie kraju, który miała reprezentować lalka, nadanie jej imienia oraz wypełnienie na specjalnym formularzu „aktu urodzenia”. Trzeba przyznać, że młodzież wykazała się ogromną kreatywnością. W ramach akcji wykonano aż 19 lalek, które zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie zorganizowanej przy okazji spotkania z rodzicami.

– Poprzez udział w akcji UNICEF chcieliśmy uświadomić naszym uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka – powiedziała koordynator akcji Irena Stępniak. – Dużą wrażliwością wykazali się też rodzice i nauczyciele, którzy niemal natychmiast wykupili wszystkie lalki.

Minimalna cena ustalona przez UNICEF wynosiła 10 zł, to tyle ile kosztuje zestaw szczepionek ratujących życie jednego dziecka. Można więc powiedzieć, że dzięki akcji udało się uratować ponad 70 małych mieszkańców Angoli.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Jest to już kolejna akcja, do której włączyła się nasza szkoła. Pół roku temu uczniowie uczestniczyli w projekcie „MALI uczniowie idą do szkoły”.