15 medali dla naszych pływaków

Nasi uczniowie przywieźli z Zimowych Mistrzostw Międzyszkolnego Klubu Pływackiego Bobry Dębica 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale, zajmując w klasyfikacji medalowej IV miejsce. Najlepszą zawodniczką zawodów, według klasyfikacji punktowej, została w grupie do lat 16 Julia Szafrańska.

Mistrzostwa w Dębicy są jednymi z ważniejszych zawodów w kalendarzu rozpoczynającego się w nowym roku sezonu pływackiego i przyciągają na start utytułowanych zawodników, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Zawody odbywały się w dwóch podstawowych kategoriach wiekowych: 14-15 lat, w której popłynęli Aleksandra Banaczkowska i Jakub Wilk, oraz 16 lat, w której startowali Mateusz Rogoziński, Julia Szafrańska i Karolina Wicha.

Nasi zawodnicy zakwalifikowali się aż do 9 finałów i poprawili 9 rekordów życiowych. Julia Szafrańska wygrała wyścig na 400 m st. dow. i był trzecia na 200 m st. dow. Aleksandra Banaczkowska była pierwsza na 50 m st. kl., 100 m st. kl, 200 m st. kl., 100 m st. zm. i druga na 200 m st. zm. Karolina Wicha zajęła pierwsze miejsce na 100 m st. mot. i drugie na 100 m st. dow. Jakub Wilk wygrał wyścigi na 50 i 100 m st. dow. Był także trzeci na 200 m st. dow. Natomiast Mateusz Rogoziński był dwukrotnie trzeci na 200 i 400 m st. dow.

Oprócz Julii Szafrańskiej w gronie najlepszych zawodników znaleźli się także w grupie 14-15 lat na III pozycji Aleksandra Banaczkowska i na IV miejscu Jakub Wilk.