Intensywny weekend siatkarzy

Rozpoczęło się od niestety przegranego meczu w rozgrywkach III ligi seniorów z Hetmanem Włoszczowa 0-3. By podnieść morale i jeszcze bardziej zintegrować zespół, trener Jerzy Pacholczak zorganizował pobyt w niezwykle atrakcyjnym i ekskluzywnym hotelu Binkowski w Kielcach, w którym m.in. zakwaterowani byli siatkarze Plus Ligi Resovii Rzeszów.

Nasi zawodnicy korzystali z spa-sauny, jacuzzi, basenu oraz przeprowadzili trening w hotelowej siłowni. A po południu skorzystali z zaproszenia Prezesa Dafi Społem Kielce Jacka Sęka, a zarazem wiceprezesa PZPS, i obejrzeli na żywo transmitowany w telewizji mecz Plus Ligi pomiędzy Dafi Społem Kielce a Resovią Rzeszów. Kielczanie odprawili rzeszowian po czterech setach, co było historycznym sukcesem. Warto dodać, że wkład w wynik meczu miał wychowanek trenera Jerzego Pacholczaka i oczywiście ostrowieckiego Gumpa, do niedawna nauczyciel w naszej szkole, a obecnie drugi trener zespołu z Kielc Piotr Brodawka.

Ten relaks niezaprzeczalnie wpłynął bardzo dobrze na ostrowiecką ekipę i już w niedzielę w pojedynku w kategorii juniorów w pierwszym meczu rundy play off siatkarze SMS zdecydowanie pokonali zespół Czarnych Połaniec 3-0.Najlepszym zawodnikiem został wybrany rozgrywający SMS-u Karol Rzegocki.