Podczas rozgrywanych w Staszowie Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Gabriela Burek, uczennica klasy VIII a wynikiem 8.13 m wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą 3kg. Bardzo dobrze zaprezentowała się też jej klasowa koleżanka Anatolia Jędrzejewska, która zdobywa nowe doświadczenie w lekkiej atletyce i w pchnięciu kulą z wynikiem 7, 33 uplasowała się na 7. miejscu.
Dziewczyny są zawodniczkami Uks Czwórka Ostrowiec i trenują pod okiem trenera Janusza Ozdoby.
Gratulacje.
Autor: Beata Żurawska
Partnerstwo i sport bez granic – gościmy młode siatkarki z Ukrainy
W naszym internacie gościmy grupę młodych siatkarek z partnerskiego miasta Biała Cerkiew na Ukrainie. Organizatorem pobytu jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Celem wizyty jest integracja młodzieży, poznawanie kultury i historii regionu oraz zwiedzanie najbliższej okolicy. W ramach programu dziewczęta miały już okazję rozegrać mecz sparingowy z naszymi siatkarkami, który przebiegł w sportowej i przyjaznej atmosferze.Jutro na uczestniczki czeka wycieczka na Święty Krzyż oraz kolejny mecz sparingowy. To doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzania czasu.Życzymy naszym gościom wielu niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w naszym mieście. W piątek dziewczęta wracają do swojego kraju, zabierając ze sobą wspomnienia i nowe przyjaźnie.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego spotkania młodzieży.
Egzaminy sprawnościowe do klas mistrzostwa sportowego
Dziś odbyły się pierwsze egzaminy sprawnościowe dla kandydatów do klas mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna (chłopców i dziewcząt) oraz lekka atletyka – zarówno do szkoły podstawowej, jak i liceum.
W egzaminach wzięło udział około 40 kandydatów. Próby sprawnościowe przeprowadzili nasi trenerzy na obiektach sportowych – na stadionie oraz w hali sportowej. Był to pierwszy z dwóch wyznaczonych dla każdej dyscypliny terminów – jeśli nie mogliście przystąpić do sprawdzianu dziś – nic straconego. Pasjonatów piłki nożnej zapraszamy 16 czerwca, a lekkiej atletyki 23 czerwca. To dopiero początek rekrutacyjnych zmagań!
W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z pozostałych dyscyplin – będziemy przypominać o terminach.
Pamiętajcie, że zaliczenie testu sprawnościowego jest warunkiem koniecznym przyjęcia do szkoły.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów!
Dwa złote medale naszych lekkoatletek
Podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce znakomicie zaprezentowały się dwie nasze uczennice, zawodniczki Uks Czwórka Ostrowiec:
Marysia Wójtowicz wygrała skok wzwyż z wynikiem 140 cm,
Gabrysia Burek debiutująca w pchnięciu kulą z wynikiem 8.36 m także wywalczyła złoty medal.
Brawo dziewczęta i trener Janusz Ozdoba!!!
Karol Łączkowski trzeci w Ogólnopolskim Pucharze Mistrzów
Podczas rozgrywanych we Włocławku Ogólnopolskich Zawodów „Puchar Mistrzów” nasz sprinter Karol Łączkowski wywalczył III m w biegu na 200m. Osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie 22,54s.Karol na co dzień jest zawodnikiem Uks Czwórka Ostrowiec i trenuje pod okiem trenera Janusza Ozdoby.
Gratulacje








