Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Kolejne szkoły dołączyły do powołanej w lutym Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. 15 września w obecności władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, przedstawicielki Urzędu Miasta i dyrektorów szkół podpisano stosowne porozumienia.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego jest uczestnikiem projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych od trzech lat. prowadzimy szkolenie dziewcząt na poziomie gimnazjum i liceum.

– Młodzież objęta programem ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt, uczestniczy w zgrupowaniach i konsultacjach. Najlepsze siatkarki trafiają do zgrupowań regionalnych, na bazie których wybierana jest kadra narodowa – powiedział dyrektor Zygmunt Kochański.

Celem S.O.S-ów jest wyszukiwanie młodych sportowych talentów na etapie najniższego szczebla edukacji. Dlatego już w lutym podpisaliśmy umowy na współpracę w ramach akademii S.O.S. z Samorządowym Zespołem Szkół nr 1 z Opatowa oraz Szkołą Podstawową nr 1 z Ćmielowa. Teraz do projektu dołączyły ostrowieckie szkoły podstawowe – PSP nr 1, PSP nr 5, PSP nr 7 i PSP nr 10. Szkołą Patronacką natomiast zostało PG nr 4.

– Wszyscy wiemy, że wszelkie pasje sportowe najlepiej rozwijać jak najwcześniej. Dzięki temu, że ostrowieckie szkoły podstawowe dołączyły do projektu, możemy spodziewać się, że w przyszłości gimnazjalna klasa siatkarska w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zyska kolejnych wspaniałych uczniów – uczniów, którzy będą mieć już za sobą regularne treningi pod okiem profesjonalnej kadry i będą świetnie przygotowani na kolejny etap swojej szkolnej i sportowej edukacji – powiedział Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

Po podpisaniu aktu inauguracyjnego odbył się trening pokazowy, który poprowadził Marcin Prus. Mistrz siatkówki i wielokrotny reprezentant Polski w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o swojej drodze do kariery sportowej.