Na polsko – amerykańską nutę ….

Pobyt w Ostrowcu studenckiej drużyny siatkarek z Iowa University był okazją do nawiązania bliższych kontaktów. Ich wyrazem był mecz towarzyski szkolnej drużyny z zawodniczkami z USA.

Ze względu na ograniczenia czasowe rozegrano tylko dwa sety, które zakończyły się zwycięstwem gości. Nasze dziewczęta musiały uznać wyższość Amerykanek, jednak pokazały ducha walki w tej sportowej rywalizacji. Mecz był ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Zmaganiom ostrowczanek przyglądał się naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Wojciech Lesiak, który po spotkaniu gratulował dziewczętom i życzył powodzenia podczas Ogólnopolskiej Licealiady, która rozpocznie się 3 czerwca w Wieliczce. My też będziemy trzymać kciuki.

Głównymi organizatorami pobytu amerykańskiej drużyny w Polsce byli pracujący w SMS-ie trenerzy Rafał Dytkowski i Dariusz Parkitny.  Nasza anglistka Dorota Jaskuła – Przygoda przez cały pobyt w Ostrowcu towarzyszyła grupie jako tłumacz, a nawet komentator sportowy ( i z tym zadaniem świetnie sobie poradziła). Natomiast polonista, z zamiłowania regionalista i przewodnik świętokrzyski,  Zbigniew Tyczyński oprowadzał gości po Ostrowcu i okolicach, zapoznając ich z najciekawszymi zakątkami naszego powiatu.

Amerykanom bardzo się u nas podobało. Żałowali tylko, że nie mogli poznać naszej szkoły, zobaczyć, jak się uczymy i trenujemy. Niestety mocno wypełniony czas pobytu w Polsce tym razem na to nie pozwolił. Kto wie, może przy następnej wizycie. …